Rozhovor: Petržalskú tržnicu si ľudia vymysleli sami

„Koncept šijeme presne na mieru a potreby Petržalčanov. Pri ďalších lokalitách plánujeme postupovať rovnako,“ hovorí v rozhovore pre Igelitku Katarína Lešková, projektová manažérka Petržalskej tržnice. Tržnica vznikne na jar roku 2018, stojí za ňou spoločnosť Terno real estate, ktorá v rekonštruovanom objekte na Bratskej prevádzkovala supermarket Terno. To, ako bude tržnica vyzerať si môžete pozrieť tu.

Katarína Lešková pripravuje projekt Petržalskej tržnice. Zdroj snímky: Terno

Ako bude vyzerať nové Terno, ktoré bude súčasťou tržnice? V čom sa bude líšiť od tých, čo poznáme?

V rámci Petržalskej tržnice plánujeme predstaviť nový, moderný koncept supermarketu, ktorý bude odzrkadľovať požiadavky spotrebiteľov tak ako sa nám s nimi zverili v rámci rozsiahleho prieskumu. Rovnako ako tu dobre nakúpia cenovo citliví spotrebitelia, tak verím, že výberom tovaru uspokojíme aj náročných zákazníkov.

V tržnici svoje miesto nájdu aj lokálni výrobcovia. Koho už máte zazmluvneného?

S potenciálnymi dodávateľmi momentálne intenzívne komunikujeme. Podobne ako zákazníci sú totiž jedným z kľúčov pre úspešné pôsobenie na trhu. Veríme, že nový projekt je aj pre nich dobrou správou. Jednotlivých predajcov budeme predstavovať postupne na našom webe.

Čo všetko tam návštevníci nájdu?

Petržalská tržnica ponúka plochu pre nový moderný koncept supermarketu, ktorý budú komplementárne dopĺňať špecializované predajne pre náročných zákazníkov; tí budú mať možnosť nakúpiť čerstvé mlieko, syry, šunky, slovenské či zahraničné špeciality. Zákazníkom budú k dispozícii aj nepotravinové predajne, napríklad drogéria či lekáreň. Súčasťou ponuky služieb bude aj zóna pre deti s detským barom.

Aké investície si projekt vyžiada?

Odhadované náklady na prestavbu sú 2,5 milióna eur.

Uvažujete o podobnom koncepte aj v iných lokalitách?

Koncept šijeme presne na mieru a potreby Petržalčanov. Príprave predchádzalo obdobie podrobného prieskumu kombinujúceho demografický, kvantitatívny i kvalitatívny prieskum. Pri ďalších lokalitách plánujeme postupovať rovnako, preto bude každý koncept svojim spôsobom jedinečný, aby tak maximálne odzrkadľoval lokálne potreby a požiadavky.

Ktoré ďalšie lokality chcete revitalizovať?

Petržalská tržnica je vytvorená na základe rozsiahleho prieskumu, svojim konceptom tak priamo zodpovedá požiadavkám Petržalčanov. Keď budeme zvažovať rozšírenie konceptu, uplatníme rovnaký postup – uskutočníme prieskumy, vďaka ktorým budú projekty „šité na mieru“ daných lokalít. Momentálne sa však plne sústredíme na Petržalskú tržnicu. O ďalších projektoch budeme verejnosť informovať, keď to bude aktuálne.