Prázdne konzervy? Popradčania predávajú Tatranský vzduch

Tatranský kyslík 80%, zvuk pasúcich sa ovečiek 10%, energia kvapiek rannej rosy 5%, atmosféra prechádzky ihličnatým lesom 3%, lúče slnka vychádzajúceho spoza tatranských štítov 2%. Také je zloženie konzervy, ktorú na trh najnovšie prináša popradská konzerváreň Tatrakon.

Zdroj snímky: Tatrakon

Výrobca legendárnej omáčky na špagety Morca-della rozšíril svoje portfólio o Tatranský vzduch. Teda prázdnu konzervu, ktorá má byť suvenírom pre návštevníkov i milovníkov Tatier. Vo svojom e-shope ho predáva za 1,49 eura. “Tatranský vzduch je už reálne v predaji na našej web stránke a začíname ho ponúkať obchodíkom v Tatrách. Ako pri každom produkte sú obchodníci, ktorí o to majú záujem, ale stretávame sa samozrejme aj s nezáujmom o tento produkt,” hovorí pre Igelitku manažérka marketingu a obchodu spoločnosti Tatrakon Ivana Kacvinská.

Vzduch v konzerve od spoločnosti Tatrakon

Ako pokračuje, s netradičným suvenírom chcú ďalej pracovať. „Istá časť ľudí ho pravdepodobne po zakúpení otvorí a chceme ich taktiež milo prekvapiť. Ale nateraz to nechceme prezrádzať,” uvádza manažérka marketingu.

To nie je jediná novinka popradských konzervární. Tie nedávno zverejnili informáciu, že sa chystajú rozšíriť výrobu a vytvoriť ďalšie pracovné miesta. Okrem Tatranského vzduchu pridávajú do svojej ponuky aj tuniakové šaláty, ktoré sa ako jediné budú vyrábať na Slovensku. “Rozhodli sme sa ísť do kvalitných surovín ako je tuniak žltoplutvý, olivový olej a podobne. Chceli sme vytvoriť produkt bez aditív a ponúknuť tak spotrebiteľovi v tomto sortimente alternatívu oproti zahraničným tuniakovým šalátom,” dodáva Ivana Kacvinská.

Výrobu Tatrakonu nedávno navštívila aj ministerka pôdohospodárska Gabriela Matečná. Zdroj snímky: Facebook MP SR

Najmä slovenské suroviny

Tatrakon momentálne ročne vyprodukuje viac ako 3 500 ton konzerv a 318 ton výrobkov, pričom viac ako 75 percent surovín pochádza od slovenských dodávateľov. Ročne tak spotrebuje 898 ton bravčového, 26 ton hovädzieho, 64 ton hydinového mäsa a 207 ton paradajkového pretlaku od našich producentov.

Morca-dellu i ďalšie výrobky spoločnosť vyváža do okolitých krajín, ale napríklad aj do Írska.