Olympiáda láka ľudí pred obrazovky. Chcú nový televízor

„Kupujte televízory, sme vo finále,“ kričal v roku 2002 hokejový komentátor Stano Štefánik v okamihu, keď Slovensko postúpilo do boja o zlato. Podľa údajov internetového obchodu Hej.sk to vyzerá tak, že ľudia na Slovensku sa držali tohto odporúčania a mnohí so nový televízor dopriali aj pred aktuálnymi Zimnými olympijskými hrami.

 

„Pred oficiálnym zahájením zimnej olympiády sme zaznamenali nárast predaja televízorov až o 21 percent,“ hovorí Pavel Ostrý, špecialista na televízory z internetového obchodu Hej.sk. Tvrdí, že pod predaj elektroniky sa podpisujú všetky významné športové udalosti. Najvyšší dopyt obchod zaznamenáva pri televízoroch. Zvýšený záujem zaznamenávajú aj ostatné predajne s elektronikou.

Rozhoduje kvalitný televízor

Hoci na zimnej olympiáde v juhokórejskom Pjongčangu bolo Slovensko úspešné, biatlonistka Anastasia Kuzminová získala zlatú a dve strieborné medaile, najväčší záujem zaznamenávajú obchody pre futbalovými majstrovstvami. „Pred majstrovstvami Európy vo futbale v roku 2016 sme zaznamenali historický nárast predaja, o 29 percent,“ hovorí Pavel Ostrý.

Dôvodom zvýšeného predaja televízorov má byť fakt, že ľudia si chcú športové výkony reprezentantov vychutnať vo vysokej kvalite. „Zákazníci hľadajú rozumný kompromis medzi cenou a kvalitou. Dôležité parametre sú pre nich najmä kvalitný obraz, veľká uhlopriečka a dobrý zvuk,“ hovorí Pavel Ostrý. Okrem televízorov sa viac predáva aj rôzne príslušenstvo, napríklad projektory či reproduktory.