Decathlon otvorí v Žiline. Opäť v obchodnom centre

O jeho príchode na slovenský trh sa špekulovalo dobrých päť rokov. Francúzsky športový reťazec Decathlon napokon svoju prvú predajňu u nás otvoril v roku 2015. Dnes ich má šesť a čoskoro k nim pribudne ďalšia. Tentokrát v Žiline.

Zdroj snímky: Decathlon

V Žiline sú cyklisti i turisti

Ešte len v závere minulého roka Decathlon otvoril v bratislavskej Eurovei i v trnavskom OC Galéria, teraz finišuje s prípravami prevádzky v žilinskom obchodnom centre Atrium Dubeň. Prvých návštevníkov tam chce privítať v prvej polovici tohto roka. „Žilina je lokalita s výrazným regionálnym charakterom a s dobrou lokálnou dostupnosťou, ktorá predstavuje vstupnú bránu pre turizmus v rámci Žilinského kraja. Mesto, ako aj celý región sú veľmi športovo založené, čo potvrdzuje obľúbenosť športov ako futbal, turistika či cyklistika. Dlhodobo sme rátali s otvorením predajne v Žiline, či už z hľadiska našej stratégie, ale aj z prieskumov a spätnej väzby od zákazníkov,“ uvádza manažér rozvoja siete Roman Baník.

Chceme desať predajní Decathlon

Spočiatku sa francúzsky reťazec sústredil na samostatne stojace prevádzky, aké postavil v bratislavských nákupných zónach Bory a Pharos, ale aj v Košiciach. Momentálne sa rozširuje cez obchodné centrá. Okrem spomenutej Eurovei a trnavskej Galérie aj v banskobystrickej Europe. Postupne tak napĺňa cieľ, ktorý si vytýčil na začiatku, a to byť v každom väčšom slovenskom meste. „Chceme byť vo všetkých veľkých mestách, povedzme desiatich, tak rýchlo. ako to pôjde,“ povedal v roku 2015 v rozhovore pre Hospodárske noviny generálny riaditeľ Decathlon Slovensko Jerôme Morice.

Zdroj snímky: Decathlon