V košickej Optime konečne otvorí Billa. Obchoďák má viacero noviniek

Košická Optima je bez supermarketu už od konca roka 2016. Vtedy tam zavrela Hypernova a vedenie obchodného centra krátko nato oznámilo, že našlo adekvátnu náhradu – rakúsky reťazec Billa. Ten mal otvoriť už vlani na jeseň. Napokon sa tak stane až prvého marca. Spolu s ním má Optima pre zákazníkov pripravených viacero noviniek.

Keď Hypernova z Optimy odchádzala, zanechala po sebe obrovský priestor. „Obchoďák“ ho chcel zrekonštruovať a rozdeliť na deväť menších či väčších prevádzok plus priestor pre rakúsky supermaret. Kým Billa mala obsadiť dvetisíc metrov štvorcových, rovnako veľkú plochu plánovala Optima aj pre novinku v Košiciach. Vedenie však nechcelo prezradiť, o čo konkrétne pôjde. „Nebude to klasická prevádzka, kde si môžete kúpiť tovar. Chceme ľuďom ponúknuť zážitok. Bude to niečo celoslovensky originálne,“ povedal vlani pre médiá manažér OC Atrium Optima Peter Šimkanin.

Pepco i Reserved v Optime

Čo mal na mysli, nie je jasné ani dnes. Novú obchodnú pasáž Optima otvára 1. marca a okrem Billy zatiaľ ohlásila návrat Exisportu či otvorenie Tescomy a Pepca. „Nová plocha bude patriť celkovo až jedenástim obchodom. Ďalšie štyri tvoria relokovaní nájomcovia Optimy ako dm-drogéria, Kvety Flos, Čistiareň Penguin a herňa Admirál. Na ich pôvodné miesto pribudnú nové značky, o ktorých sa už čoskoro dozviete viac,“ píše obchodné centrum na svojom facebookovom profile aktuálne.

V košickej Optime včera otvorila aj značka dámskej módy Reserved.