7 dní v obchode. Viac piva i zubnej pasty

Známa drogéria chce u nás predávať aj online. Prečítajte si najzaujímavejšie správy z obchodu.

Zdroj snímky: Kaufland

Hladný Avion

Najväčšie obchodné centrum u nás je momentálne bez predajne potravín. Keď zavrela Hypernova, túto úlohu dočasne suplovala aspoň Delia. Podľa informácii Trendu však začiatkom októbra aj tá zavrela a prichádzajúci Kaufland sa chystá otvoriť až v druhej polovici novembra. V ktorých predajniach sa v Avione ešte dajú nakúpiť potraviny sme písali tu a ako bude vyzerať nový Kaufland sa dočítate tu.

dm-ka chce e-shop

Vlani Slováci utratili v sieti dm drogerie markt 197,7 milióna eur. Podľa vedenia spoločnosti bol však plán prekročiť hranicu 200 miliónov. Ako vysvetlenie sa núka slabšie vianočné obdobie, kedy ľudia vybrali kreatívnejšie darčeky ako len vodu po holení či darčekové balenie sprchových gélov. Spoločnosť by však o niekoľko mesiacov chcela na Slovensku predstaviť aj internetový obchod.

Levice sa stanú mestom zubných pást

Fabrika de Miclén v Leviciach bola kedysi synonymom slovenskej kozmetiky. Po prechode do zahraničných rúk predala značky ako Dixi či Barbus firme Herba Drug do Smižian. Vyrábala však napríklad šampóny či telové mlieka na zákazku. Ako píše Trend, s tým by už malo byť nadobro koniec. Po novom sa chce závod sústrediť iba na zubné pasty. Jej majiteľ GlaxoSmithKline má v portfóliu napríklad Sensodyne či Paradontax.

Súčasný sládok pivovaru Václav Berka ml. Zdroj snímky: Pilsner Urquell

Prazdroj chce navariť viac piva

V Plzni sa chystá rozšírenie výroby za 10 miliónov eur. Výrobu piva Pilsner Urquell chce Prazdroj zvýšiť o tretinu. Dôvodom je to, že spotreba Pilsneru rastie od roku 2002 a kapacita výroby ležiaka je dnes naplnená z viac ako 90 percent. Pre agentúru ČTK to povedal marketingový riaditeľ Asahi Breweries Europe Grant McKenzie. Japonská spoločnosť Asahi prevzala legendárne české pivo na jar tohto roka.

Rusi nechcú ukrajinské cukrovinky

Kto bol na Ukrajine, ten vie, čo znamenajú pre miestnych ich cukríky. Častokrát sa využívajú aj ako platidlo. Keď nemá predavačka drobné, výdavok vám dá v cukríkoch. Ukrajinci sa najnovšie sťažujú, že Rusi pohŕdajú ich sladkým klenotom. Na Svetovú obchodnú organizáciu (WTO) podali sťažnosť, že ich východný sused nelegálne obmedzuje dovoz ukrajinských produktov.