Predaj potravín v Avione zachraňuje Delia

Delia pláta diery aj v ďalšom obchodnom centre, kde to pôvodný predajca potravín nezvládol. Po Poluse vstupuje aj do Avionu. Kým v prvom mal problémy poloprázdny Carrefour, v druhom bude sieť malých potravín pôsobiť namiesto zavretej Hypernovy. Avšak len dočasne.

potraviny-delia_avion_02

Zdroj snímky: Delia

 

Priestory po Hypernove sa totiž musia zmenšiť a prerobiť, aby sa do nich mohol nasťahovať nový reťazec. Podľa medializovaných informácií by to mal byť Kaufland. V Avione sa dajú potraviny momentálne kúpiť iba v Bioparku, Starom otcovi a dosluhujúcom Marks&Spencer, ktorý sa chce zo slovenského trhu stiahnuť. Delia vyplnenie časovej medzery vníma ako priestor na propagáciu svojej značky.

V Avione budeme pôsobiť dočasne, pokiaľ sa v obchodnom centre neotvorí hypermarket. V roku 2017 plánujeme expanziu aj naďalej so zameraním na prevádzky v Bratislave a okolí, uviedol šéf Delia potraviny Jozef Berko.

Prevádzka v Avione bude pre slovenskú sieť, ktorá na našom trhu pôsobí od decembra 2015, už 25. v poradí. Delia tvrdí, že ak chce byť rentabilná, musí ich otvoriť minimálne 30. Už v sobotu 4. marca otvorí aj v novom obchodnom centre pre bývanie – Styla. Jej koncept je založený na maloformátových obchodoch v blízkosti sídlisk či bizniscentier, kde si zákazníci môžu urobiť jedno až dvojdňový nákup.