Slovenský Tvarožník sa dostal do Kauflandu. Mieri aj za hranice

Na začiatku bola tradičná chuť strúhaného tvarohového koláča od mamy. Keď ho Tomáš Chudík už ako dospelý márne hľadal v potravinách, rozhodol sa piecť vlastný. „Takýto koláč nebolo, kde kúpiť. A keďže moja celoživotná túžba bola podnikať, nápad bol na svete. Budem robiť strúhaný tvarohový koláč. Dali sme mu meno Tvarožník,“ opisuje pre Igelitku začiatok príbehu „slovenskej marlenky“ Tomáš Chudík.

Zdroj snímky: spoločnosť

Začiatky nie sú sladké

Tvarožník je ručne vyrábaný koláč z masla, tvarohu a kakaa. A stojí za ním vyštudovaný elektrotechnik so svojou manželkou. „Po tejto skúsenosti môžem povedať, že otvoriť si pekáreň je úplne tá najťažšia vec na svete. Veď o tom nič neviem. Ale chcel som to, tak som to dokázal. Mám pri sebe šikovnú ženu, ktorá Tvarožník pečie,“ pokračuje s úsmevom Tomáš Chudík.

Po vstupe do neznámy vôd sa manželom podarilo minulý rok Tvarožník uviesť na trh. Spočiatku s ponukou strúhaného tvarohového koláča oslovili kaviarne neďaleko ich domova na Záhorí. Dokázali ho tiež dostať na pulty asi desiatich predajní značky Tesco.

Avšak v reťazci si koláč nenašiel zákazníkov, preto spoluprácu ukončili. „Konkurenčný Kaufland si však všimol nový produkt na trhu a následne nás požiadal o spoluprácu. Potriasli sme si rukou a Tvarožník je dostupný na celom Slovensku v sieti Kaufland,“ uvádza výrobca koláča.

Tvarožník do Česka

To však nie je všetko. Chudíkovci majú s Tvarožníkom väčšie plány. Od septembra vyráža do ulíc obchodný zástupca, ktorý bude koláču raziť cestu. „Do konca roka chceme otvoriť spoluprácu so stovkou kaviarní a lokálnymi obchodníkmi. Nebránime sa ani vstupu na český trh. Hľadáme výhradného distribútora pre Česko,“ dopĺňa Tomáš Chudík.

Zdroj snímky: spoločnosť