Karpat rastie aj v zahraničí. Cez privátnu značku Tesca

Rodinný pivovar Karpat začal fungovať pred dvomi rokmi. Už o rok na to presvedčil aj britský reťazec Tesco a v Hrnčiarovciach nad Parnou neďaleko Trnavy začal pre neho variť pivo privátnej značky. A práve vďaka značke Tesco Finest expandoval Karpat i do susedných krajín a jeho pivo dnes pijú zákazníci v Česku, Maďarsku a Poľsku.

Zdroj snímky: Tesco

Ako informuje Tesco, vďaka tejto spolupráci narástol obrat pivovaru o polovicu. Dnes Karpat finišuje s rozšírením výroby. Od jesene totiž rozšíri svoje portfólio o cider a nealko nápoje. „Spolupráca s veľkým reťazcom bola súčasťou našej
stratégie, už od začiatku sme plánovali spoluprácu s obchodnými sieťami. Sme veľmi radi, že sa nám pred vyše rokom podarilo splniť zložité podmienky auditu, ktoré Tesco vyžaduje pri dodávateľoch privátnej značky. Naša technológia je nová, takže v tejto oblasti spĺňame najvyššie hygienické požiadavky,“ povedal Andrej Sabovčík, majiteľ pivovaru.

Cez privátnu značku do sveta

Privátne značky pre reťazce vyrába viacero slovenských producentov. „Tesco takýmto spôsobom dáva slovenským dodávateľom šancu rásť spolu s nimi, a to nielen na Slovensku. Cez Tesco môžu totiž preniknúť slovenskí výrobcovia a dodávatelia aj na trhy do ďalších krajín strednej Európy,“ uviedol výkonný riaditeľ Tesca pre Slovensko a Česko Martin Kuruc.

V minulosti do Maďarska expandovala podobným spôsobom napríklad Tatranská mliekareň. Tá pre Tesco produkuje trvanlivé mlieko.