Výrobca Lunter otvoril v Bratislave bistro. Pozrite sa dovnútra

Slovenský výrobca rastlinných nátierok a tofu rozširuje svoje pôsobenie v gastro segmente. Po reštaurácii v Banskej Bystrici otvoril Lunter začiatkom apríla bistro v bratislavskom biznis centre Twin City Tower na Mlynských Nivách. Tu sa však jeho plány nekončia.

Ľudia mohli recepty spoločnosti vyskúšať napríklad na festivale Pohoda či v reštaurácii v Banskej Bystrici. Jej návštevníkmi sú hlavne mladí ľudia či športovci. „V prevádzke vydáme 500 až 600 jedál denne,“ uviedol v závere minulého roka Ján Lunter v rozhovore pre Hospodárske noviny. Ako ďalej uviedol, od zákazníkov často počúvali, že otvoriť by mali aj v iných slovenských mestách. Aj preto sa rozhodli ich žiadostiam vyhovieť.

Lunter mieri aj do ďalších miest

Ako ďalšiu zastávku si zvolili hlavné mesto. Nové Bistro ponúka studené i teplé čerstvé jedlá formou rýchlej samoobsluhy („take away“). Zákazníci majú možnosť vybrať si zo sortimentu čerstvých zabalených jedál alebo z „all you can take“ baru, teda naber si, koľko chceš, za jednotnú cenu. V ponuke sú kaše a chia pudingy z čerstvého sójového nápoja, trstinového cukru a ovocného pyré či krémové polievky. Okrem toho zákazníci v bistre nájdu aj širokú ponuku produktov spoločnosti.

„Naše čerstvé produkty sú v retaile obľúbené, pozitívne ohlasy máme aj z rôznych gastro podujatí a v neposlednom rade aj z Lunter reštaurácie a shop&bistro v Banskej Bystrici. Preto sme sa rozhodli ponúknuť našim zákazníkom niečo nové – prototyp Lunter Bistra. Prvé bistro sme otvorili v Bratislave, neskôr uvažujeme o tejto možnosti aj v ďalších mestách,“ hovorí Jakub Lunter, ktorého úlohou je rozvoj nových projektov v rámci firmy. Ktoré ďalšie mesto by mohlo pribudnúť nespresnil.

Zdroj snímok: spoločnosť