Tesco Lamač sa výrazne zmenší

Po predaji obchodného domu v Bratislave a ukončení nonstop predaja, prichádza ďalšia zmena. Tesco Lamač sa o poznanie zmenší.

Keď v roku 2008 otvárala Galéria v Lamači ako nadstavba k hypermarketu Tesco, sieť sa vyjadrila, že reaguje na meniace sa požiadavky nakupujúcich. „Na základe spätnej väzby od zákazníkov, vytvorí sa nové oddelenie nábytku, elektra, textilu a ovocia a zeleniny. Celkovo bude prehľadnejšia usporiadanie predajnej plochy a jednoduchšia orientácia. Rozšíri sa sortiment a určite najmä ženy poteší nový kozmetický pult v oddelení drogérie,“ uviedlo vtedy Tesco.

Menší Lamač

Prešlo o niečo viac ako desať rokov a požiadavky zákazníkov sa opäť zmenili. Veľké nákupy v ešte väčších hypermarketoch ich už nebavia. Oveľa radšej nakúpia menej, rýchlejšie a v blízkosti svojho domova či práce. Na to reagujú viacerí obchodníci, ktorí sa rozhodli svoje predajné plochy zmenšiť. Medzi nimi aj Tesco, ktoré sa v bratislavskom Lamači nedávno vzdalo priestoru, ktorý patril elektru a záhrade. Celkovo by malo ísť o plochu 2000 metrov štvorcových, na ktorých by mala vzniknúť kaviareň.

Tesco sa mení

Britská sieť ešte donedávna prevádzkovala ako jediná nonstop predaj. Túto funkciu ako posledné napĺňali hypermarkety Zlaté Piesky a Petržalka. Pred pár dňami však predajňa v Petržalke začala zatvárať už o desiatej večer, od prvého marca sa na noc zavrie aj obchod na Zlatých pieskoch. Viac sme o tom písali tu.