Pribudol nový bezobalový obchod. Otvorili ďalšieho Dobrožrúta

Čerstvé pečivo, vegánske a bezlepkové koláče, ale hlavne potraviny, ktoré nie sú zbytočne zabalené. Bezobalový obchod u Dobrožrúta v Bratislave otvoril v marci svoju druhú prevádzku. K obchodu na Radlinského ulici tak pribúda ďalšia prevádzka v Novej Cvernovke.

Kelové čipsy v obchode U Dobrožrúta. (Zdroj foto: FB U Dobrožrúta)

Príbeh u Dobrožrúta

Manželia Matúš Zvalo a Daniela Zvalová začínali ešte v časoch, keď o bezobalových obchodoch či vegánskych koláčoch nikto nepočul. Písal sa rok 2014 a na Slovensko len veľmi pozvoľna dorazili prvé prevádzky s takzvanou čapovanou drogériou. Zvalovci začali v malej prevádzke v centre Bratislavy, neskôr sa rozhodli aj pre vlastný obchod.

„Zero waste koncept sme aplikovali už pri spustení výrobne, chceli sme to skúsiť aj v predajni,“ vysvetlila v rozhovore pre časopis Forbes Daniela Zvalová. Dnes vo svojich prevádzkach ponúkajú napríklad ryžu, strukoviny či cestoviny, ale aj drogériu. K tomu treba prirátať aj vlastné vegánske a bezlepkové pečivo, ktoré je dostupné aj v pekárni v Karlovej Vsi. A tam pribudlo i výdajné okienko, v ktorom si okoloidúci môžu výrobky hneď nakúpiť.

Nakupuje sa bez plastov

Bezobalové obchody pribúdajú v Bratislave i ďalších väčších mestách. Nedávno na mapu v hlavnom meste pribudla predajňa U Vážky, ktorá sa nachádza vo Freshmarkete.