DM drogéria sťahuje detskú výživu. Našli v nej čistiaci prostriedok

Ak ste si v poslednom čase kúpili v DM drogerie markt detskú výživu, skontrolujte dátum minimálnej trvanlivosti. Je totiž možné, že sa v nej nachádzajú stopy chlóru. Sieť drogérií preventívne tento príkrm s názvom Babylove sťahuje zo svojich predajní.

detská výživa

Detská výživa a čistiaci prostriedok

„Pri vlastných kontrolách boli v príkrme nájdené zvyšky čistiaceho prostriedku s obsahom chlóru,“ píše na stránke DM-ky marketingová manažérka spoločnosti Nicol Noseková. Chlorečnan sa mohol do príkrmu dostať v dôsledku použitia chlórovanej vody pri spracovaní surovín, prípadne pri dezinfikovaní prístrojov používaných pri spracovaní surovín.

„Zvýšené množstvo chlorečnanu počas jedného dňa môže u ľudí viesť k obmedzenej schopnosti krvi viazať kyslík a môže brániť príjmu jódu,“ upozorňuje Noseková. Problémom je detská výživa Babylove s príchuťou jahody, maliny a jablka pre deti od štyroch mesiacov. Dátum minimálnej trvanlivosti je do 5.7.2019.

Drogéria vyzýva ľudí, aby výživu nejedli. Ubezpečuje, že môžu výrobok vrátiť v ktorejkoľvek predajni DM drogerie markt a peniaze im vrátia aj bez toho, aby ukázali pokladničný blok.

Problémové produkty

Výživa nie je prvý prešľap, ktorý sa DM-ke podarilo v poslednom období urobiť. V polovici septembra 2017 sťahovala z obehu šošovicovú polievku v konzerve. Našla v nej totiž kúsky plastu, ich pôvod vtedy bližšie nevysvetlila. Igelitka o tom písala tu.

V minulom roku musela svoje produkty z pultov sťahovať aj firma Mondelez, problém bol s Opavia Zlatými venčekmi. Mala podozrenie, že do nich boli zapracované vaječné zmesi s nadlimitným obsahom fipronilu. Podozrenie z kontaminácie sa napokon nepotvrdilo.