Drogéria preventívne sťahuje bio polievku

Ak ste si v dm drogerie markt kúpili šošovicovú polievku, skontrolujte si dátum minimálnej trvanlivosti. Predajca ju totiž preventívne sťahuje zo svojich pultov. Môžu sa v nej nachádzať časti plastu.

„Chceli by sme vás upozorniť, že z dôvodu preventívnej ochrany spotrebiteľa sťahujeme z predaja produkt dmBio šošovicová polievka, 400 g s dátum minimálnej trvanlivosti do 30.05.2020, nakoľko sa nedá vylúčiť, že sa v plechovkách môžu nachádzať časti plastu,“ napísala sieť drogérii na svojom Facebooku.

Zároveň zákazníkov, ktorí si tento produkt kúpili, prosí, aby ho nekonzumovali. „Výrobok, zabalený či rozbalený, je možné vrátiť v ľubovoľnej predajni dm na Slovensku, a to aj bez dokladu o kúpe. Peniaze budú zákazníkom, samozrejme, vrátené. Vopred sa ospravedlňujeme za túto nepríjemnosť,“ dodala dm-ka.

Preventívne sťahovanie

Nedávno preventívne sťahovala z pultov predajní spoločnosť Mondelez svoje Opavia Zlaté venčeky. Mala podozrenie, že do nich boli zapracované vaječné zmesi s nadlimitným obsahom fipronilu. Podozrenie z kontaminácie sa napokon nepotvrdilo. „Laboratórna analýza identifikovala prítomnosť kontaminantu len na hranici zistiteľnosti akreditovanou laboratórnou metódou,“ cituje hovorcu českej Štátnej poľnohospodárskej a potravinárskej inšpekcie Pavla Kopřivu portál Gazduj.