Decathlon ide do ďalšieho obchodného centra. Otvorí v Trnave

Po expanzii do bratislavského obchodného centra Eurovea, prichádza na rad aj Trnava. Francúzsky športový reťazec Decathlon otvára v OC Galéria Trnava, kde sa dohodol na novom priestore s hypermarketom Tesco.

Decathlon začal hľadať zamestnancov do predajne v Eurovea. Zdroj snímky: FB Decathlon Slovensko

Zástupcovia Decathlonu hovoria, že si Trnavu vybrali, pretože ako mesto s futbalovým duchom, podporou cyklodopravy a množstvom športových podujatí, predstavuje možnosť osloviť dostatočne veľkú základňu športovcov.„Podarilo sa nám nájsť rýchle riešenie vďaka veľmi dobrej spolupráci s medzinárodnou spoločnosťou Tesco. Jednotka bola dobre pripravená, spĺňala naše predpoklady, nachádza sa v úspešnej obchodnej zóne s ľahkou prístupnosťou a s dostatočnou kapacitou parkovacích miest,“ uvádza manažér rozvoja Decathlonu Roman Baník.

Decathlon rastie

Po dokončení expanzie bude mať športová sieť na Slovensku šesť predajní. Okrem obchodných centier Eurovea a Galéria Trnava aj v banskobystrickej Europe. V Košiciach a bratislavských nákupných zónach Pharos a Bory má vlastné samostatne stojace predajne. Tým však značka nekončí. „Neprestávame pracovať na nových, aby sme uspokojili našich zákazníkov v iných častiach Slovenska,“ hovorí šéf siete u nás Jérôme Morice.

Bližšie k ľuďom v regiónoch

Práve rozširovanie sa menšími prevádzkami cez nákupné centrá by mohlo byť spôsobom ako ponúkať športové potreby aj v regionálnych mestách. Tam by sa totiž prevádzka vlastného veľkoformátového obchodu, ako je tomu v Bratislave či Košiciach, nemusela oplatiť.

Francúzska sieť vznikla pred 40 rokmi a zákazníkom ponúka pod svojimi 25 značkami produkty vyvinuté vo vlastných vývojových centrách. Vo svete má v 34 krajinách okolo 1 230 predajní.

Aktualizácia 20. novembra

Decathlon prezradil, kedy v Trnave otvorí. Športová predajňa privíta prvých zákazníkov v trnavskej OC Galéria už 8. decembra.

Zdroj snímky: FB Decathlon