Optima bude mať na mieste Hypernovy Billu. A deväť ďalších obchodov

Najprv prídu na scénu menšie prevádzky s potravinami a na jeseň k nim pribudne aj Billa. Obchodné centrum Atrium Optima v Košiciach chce na mieste, kde pôsobila Hypernova priniesť širšiu ponuku potravín.

optima

Zdroj snímky: Atrium Optima

 

Miesto po Hypernove

Hypernova v Optime zavrela ku koncu minulého roka. Hypermarket po sebe zanechal veľký priestor, ktorý sa dnes pravdepodobne neopováži vyplniť žiaden reťazec pôsobiaci na Slovensku. Vedenie obchodného centra sa preto rozhodlo pre rekonštrukciu. Tá predajnú plochu rozdelí a vznikne na nej supermarket a deväť väčších či menších predajní. „Prvou výbornou správou, ktorá je už istá a stopercentná je podpis nájomnej zmluvy so spoločnosťou, ktorá vlastní obchody Billa,“ povedal pre médiá manažér OC Atrium Optima Peter Šimkanin.

Rakúska sieť potravín by mala otvoriť na jeseň. Počas prestavby však budú zákazníkom k dispozícii viacerí predajcovia potravín. V marci Optima otvorila prevádzku pečiva Tofako, predajňu údenín Vaša ovečka a Green ovocie a zelenina priamo na obchodnej pasáži, ako aj prevádzku Poctivý farmár, ktorý má v ponuke mäsové výrobky a ďalšie základné potraviny. Zákazníkom zostáva k dispozícii predajňa biopotravín a syrov.

Potraviny Billa aj Kaufland

Kým Billa obsadí dvetisíc metrov štvorcových, rovnako veľká plocha je naplánovaná aj pre novinku v Košiciach. Optima však nechce prezradiť, o čo konkrétne pôjde. „Nebude to klasická prevádzka, kde si môžete kúpiť tovar. Chceme ľuďom ponúknuť zážitok. Bude to niečo celoslovensky originálne,“ dodal Šimkanin.

Niektoré obchodné reťazce museli na rýchlo hľadať náhradu za Hypernovu, ktorá sa už dlhšiu dobu trápi. Spoločnosť Terno preberala v roku 2013 od Aholdu celkovo 20 predajní tejto značky. Dnes funguje už iba päť z nich, ktoré majú prejsť rebrandingom na Terno. Naposledy zatvárali Hypernovy práve v košickej Optime a bratislavskom Avione koncom minulého roka a v nitrianskom OC Centro koncom januára. V Avione by ju mal nahradiť nemecký reťazec Kaufland. Zatiaľ tam predajcu potravín dočasne supluje sieť maloformátových prevádzok Delia potraviny.