Sladká revolúcia. Na trh prichádza ružová čokoláda

Čierne burgre zafarbené dreveným uhlím, fialové polievky s prídavkom červenej repy a údajne sa objavila už aj zmrzlina s príchuťou jednorožca. Zaujať na dnešnom trhu s potravinami vie byť niekedy naozaj problém. Na vlnu divokých chutí a farieb naskočila aj švajčiarska firma Barry Callebaut. V utorok predstavila prevratnú novinku vo svete cukroviniek. Na trh prichdáza ružová čokoláda.

Zdroj snímky: Barry Callebaut

Na rozdiel od iných farebných a chuťových kombinácií tu však nejde o žiadnu sladkosť s prímesami. Ružová čokoláda je čisto prírodný prodkut, vyrába sa z rubínových kakaových bôbov, ktoré pestujú v Pobreží Slonoviny, Brazílii a Ekvádore. Na trhu vo Veľkej Británii ju denník Guardian očakáva o pol roka. Podľa zástupcov spoločnosti to môže trvať aj o čosi dlhšie.

Ako vznikla ružová čokoláda

Viac ako 80 rokov sa v oblasti výroby čokolády vo svete neudialo nič zaujímavé. Horká, mliečna, biela a ich variácie na tisíce spôsobov. Firma Barry Callebaut, ktorá patrí medzi svetových lídrov v distribúcii vysoko kvalitnej čokolády a iných kakaových produktov pracovala trinásť rokov na tom, aby medzi ľudí priniesla niečo celkom nové.

Peter Bone, šéf inovácií v Barry Callebaut tvrdí, že je to novinka, na ktorú trh čakal niekoľko desiatok rokov. Výrobca ružovej čokolády sľubuje neodolateľný pôžiťok, vďaka ktorému zaplaví svet „Instagramovej mládeže.“ Sladký čokoládový nástup má rýchlo vystriedať dochuť po lesnom ovocí, pre mladú generáciu sa má stať synonymom luxusu.

Zdroj snímky: Barry Callebaut

Módne trendy

Na exkluzívnom predstavní novinky v Šanghaji Bone prezradil, že sa týmto spôsobom chcela firma priblížiť novým trendom v stravovaní. Veľký problém totiž cukrovinkárom robí fakt, že celosvetový trh s čokoládou podľa Euromonitoru v roku 2015 poklesol o 1,5 percenta a o ďalšieho 0,5 percenta minulý rok.

Firma si od ružovej novinky sľubuje záujem nielen medzi mladými, ale aj medzi ľuďmi, ktorí vyhľadávajú luxusnejší tovar. „Perfektne zapadá do aktuálnych módnych trendov. Tešíme sa na spoluprácu s partnermi, s ktorými chceme postupne túto novinku predstaviť po celom svete ako štvrtý druh čokolády,“ píše v tlačovom vyhlásení Bone.

„Je zábavná, vyzerá pekne, myslím si, že to bude veľký hit. Ľuďom sa dnes veľmi páčia farebné jedlá, každého dnes berú najmä rôzne dúhové smoothie a koláčiky,“ konštatuje pre Guardian jedna z najsledovanejších food blogeriek Sarah Phillipsová. Dôležité podľa nej teraz bude, aby čokoláda aj naozaj chutila tak, ako predstavitelia fimy Barry Callebaut tvrdia.