Primark chce prísť na Slovensko už roky. Prečo sa tak ešte nestalo?

O príchode žiadnej značky sa nehovorí a nešpekuluje tak dlho, ako je to v prípade írskeho predajcu fast fashion. Primark sa na slovenský trh chystá už niekoľko rokov. Stále však hľadá vhodnú budovu a najnovšie ho trápi aj nedostatok pracovnej sily.

Zdroj snímky: Primark

Predajne írskej značky zaberajú päť až osem tisíc metrov štvorcových. Výnimkou nie sú ani obchody s predajnou plochou 14-tisíc metrov štvorcových. Takáto budova však momentálne v centre Bratislavy absentuje. Existujú obchodné zóny na periférii mesta, tam by však írsky predajca prišiel o prirodzený pohyb ľudí a turistov, takže aj o potenciálnych zákazníkov. Čoskoro však v hlavnom meste pribudnú nové predajné plochy. Rozširovať sa chce Aupark, Eurovea a v neposlednom rade sa čaká aj na novovznikajúce Nivy.

Primark má Slovensko schválené

Druhým problémom je pracovná sila. Tej je v Bratsilave akútny nedostatok. S hľadaním ľudí majú problém aj značky, ktoré chcú expandovať v oveľa menšom rozsahu ako Primark. „Ten by v jednej prevádzke potreboval naraz zamestnať 300 až 400 vyškolených ľudí,“ uviedol na tlačovej besede Peter Pohanka, riaditeľ oddelenia prenájmu maloobchodných priestorov realitno-poradenskej spoločnosti CBRE. Zároveň však potvrdil, že Slovensko je pre Primark potvrdeným trhom, expandovať tu rozhodne chce. Avšak vzhľadom na hľadanie priestoru i nedostatku ľudí sa tak stane najskôr o dva roky.