Douglas sa rozšíri. Smeruje do Košíc

Pri prvom pokuse to nemeckej sieti parfumérií na Slovensku navyšlo. Pred viac ako desiatimi rokmi Douglas najprv otvoril a potom aj zavrel tri prevádzky v Bratislave. Od minulého roka to na slovenskom trhu skúša zas a nebojí sa vykročiť ani do regiónov. Aktuálne hľadá zamestnancov do košickej filiálky.

Zdroj snímky: značka

Vedúci predajne, jeho zástupca, konzultant i fakturant. To sú pozície, ktorá má sieť momentálne vypísané na stránke Profesia.sk s nástupom do práce od 1. augusta. K aktuálnym dvom predajniam v bratislavskom Auparku a Eurovei tak pribudne tretia. Jej presnú lokalitu v rámci Košíc pracovný inzerát nekonkretizuje.

Škótsky imigrant Douglas

Douglas je nemecká sieť s dlhoročnou tradíciou. Tá siaha až do roku 1821, keď škótsky imigrant John Sharp Douglas založil prvý závod na výrobu parfumov a mydiel. Odvtedy sa pod značkou Douglas vyrábali skrášľovacie produkty a záujem o nich rástol. Ďalší zlom nastal v roku 1910, keď sestry Maria a Anna Carstensové so spoločnosťou podpísali dohodu o tom, že smú pod značkou Douglas Perfumery prevádzkovať parfumérie.

Novodobá histórie spoločnosti siaha do roku 1969, keď ju odkúpila firma Hussel. O päť rokov neskôr sa sieť odvážila vstúpiť na zahraničný trh. Nemecká značka prenikla do Rakúska, Holandska, Francúzska, Talianska, ale aj Poľska, Česka, Pobaltia či Turecka. Zároveň prevzala niektoré iné siete, ktoré rebrandovala na známy Douglas. V súčasnosti táto značka svieti na viac ako 1700 prevádzkach doma i v zahraničí.

Prvý krok vedľa

Slovenským zákazníkom sa chcela značka zapáčiť už v roku 2005. „Pred týmto rozhodnutím sme realizovali facibility štúdiu. Ukázala nám veľký potenciál i pri súčasnej konkurencii a neidentifikovali sme žiadne hrozby,“ povedal vtedy pre magazín Stratégie Peter Mitošinka, vedúci predajne Douglas v nákupnom centre Shopping Palace.

Napriek tomu sa napokon vstup Douglasu na Slovensku skončil neúspešne, sieť sa musela stiahnuť a predajne v bratislavskom Auparku, Avione a Shopping Palace pozatvárať. Minulý rok 7. apríla však otvorila v Auparku opäť a 2. mája tak urobila aj v komplexe Eurovea. Už vtedy hovorila sieť o tom, že čoskoro by ku kamenným prevádzkam mal pribudnúť aj internetový obchod. Doposiaľ sa tak nestalo.