Koniec veľkého príbehu. Carrefour na Slovensku definitívne skončil

Zúfalý boj o záchranu reťazca Carrefour na Slovensku nevyšiel. Sieť obchodov ešte minulý týždeň v piatok definitívne zatvorila aj svoju poslednú prevádzku v bratislavskej Petržalke. Informáciu priniesli Hospodárske noviny. Prevádzka pri nákupnom centre Danubia bola vôbec prvou, ktorú Francúzi v roku 2000 na Slovensku otvoril.

Takto vyzeral Carrefour v Poluse v januári 2016. Zdroj snímky: Igelitka

 

Do veľkých problémov sa sieť hypermarketov dostala už v roku 2016. Dobehli ju veľké dlžoby a veritelia začali pýtať späť svoje peniaze. Firmu zachránila až reštrukturalizácia a vstup bývalého finančného partnera Penty Jozefa Špirka. Pád však pokračoval. V priebehu minulého roka reťazec zatvoril štyri zo svojich piatich obchodov.

Carrefour a jeho smutný príbeh

Carrefour otvoril svoj prvý obchod u nás v roku 2000. Z petržalskej Danubie urobil prvé obchodné centrum v hlavnom meste s vlastným hypermarketom. Pribudli ďalšie prevádzky a Francúzi chceli v rýchlom raste pokračovať. Ale po troch rokoch prišlo k vytriezveniu. Majitelia začali hovoriť o návratnosti investície. A tak sa expanzia reťazca zasekla.

Navyše museli riešiť prešľapy. Na začiatku do cien Francúzi započítali dépéhačku v zlej výške. Usporiadal tiež „Výpredaj storočia“, ktorý sa skončil fiaskom. Najprv obchod nalákal ľudí letákmi na mikrovlnky za 499 korún, potom však na predajniach chýbali. Nespokojní zákazníci poslali podnety na Slovenskú obchodnú inšpekciu, ktorá reťazcu udelila miliónové pokuty.

Celý príbeh si môžete prečítať v článku Carrefour už len dožíva.