Heidi Klum v Lidli: „Idú ako na blšák“

Je pondelkové chladné ráno. Na hodinkách svieti 6.48 a pred Lidlom na Trnavskom mýte stepuje zopár ľudí. Nič nenasvedčuje tomu, že by sa pripravovali na veľké módne wow. Skôr si prišli kúpiť rožky. Netrvá však dlho a k dverám prichádza čoraz viac zákazníkov, hlavne žien. S práve rozlepenými očami, ale zato s jasnou predstavou. Získať nejaký kúsok z novej kolekcie Let’s wow od modelky Heidi Klum, ktorá sa na pulty Lidla dostala práve v to ráno.

Zdroj snímky: Lidl

Tesne pred otvorením predajne cítiť stúpajúcu nervozitu. Prešľapovanie na mieste i pomalé tisnutie sa k dverám. „Každé ráno je tu toľko ľudí?“ pýtam sa staršej panej, ktorá stojí vedľa mňa. „Áno,“ usmeje sa. Jej manžel však nesúhlasí. Nechápavo krúti hlavou a popod nos si zašomre: „Kde sa tlačia? Idú ako na blšák.“

Útek k oblečeniu

Lidl sa otvorí dve minúty po siedmej a dav sa hrnie do predajne. Niekoľko ľudí sa zastaví pri pečive, ale väčšinu nachádzam pri košoch s oblečením. Kabelky, šály a topánky zatiaľ zostávajú bokom. Prvoradé sú šaty, blúzky a nohavice. Napriek tomu, že všetko prebieha v hraniciach slušnosti, predrať sa ku košom by bolo problematické. Zákazníčkam neostáva nič iné, iba čakať, kým sa dostanú na rad.

A veriť, že aj im sa ujde želaná farba i správne číslo. „Nikto ich nechce, budú naše,“ hovoria si kamarátky hypnotizujúc leopardie topy. Nie všetci však majú toľko šťastia. „Chcela som tie modré šaty, ale ostali už len čierne,“ odchádza od košov sklamaná zákazníčka. Ale hneď sa poteší, lebo ešte za rohom zbadá saká a kožené bundy. Z predajne sa razom stáva skúšobná kabínka.

Heidi šla ako teplé rožky. Zdroj snímky: Igelitka

Móda za babku

Veď kto by nechcel oblečenie, ktoré pre Lidl navrhla slávna modelka a dokonca ho predviedla aj na New York Fashion Week. A to za „lidlácke“ ceny. Blúzka za 9,99, sako za 19,99 eur. Najdrahšia je kožená bunda, a to za 59,99 eur. „Bolo by skvelé, keby ste mali dostatok tovaru, aby sa ušlo aj zákazníkovi, ktorý sa do Lidlu dostane až poobede,“ píše reťazcu na jeho facebookovej stránke Nikoleta.

Kupujem a vraciam

Veru, ani zďaleka nezvýši každému. Najrýchlejšie zákazníčky si totiž odnášajú aj plný košík oblečenia. Niektoré z každého kúsku po jednom čísle, ďalšie z jedného kúsku po tri čísla. Aby si to mohli doma vyskúšať a potom opäť do predajne vrátiť. „Ráno nabehnú ženy, z každého trička, blúzky, riflí, šiat, topánok, si naberú po tri čísla. Po dvoch týždňoch to prídu vrátiť a potom zákazníci riešia, že určite máme plný sklad a len sa mi to nechcelo vykladať,“ vysvetľuje na facebookovej stránke Lidla Denisa, jedna z predavačiek reťazca.

Jednoducho, kto prv príde, ten prv melie. Najlepšie v pondelok o siedmej ráno.