Nová sieť pekární Praclík otvorila prvú prevádzku

Čerstvé pečivo, plnené bagety a káva k tomu. Koncept malých pekární, ktorý je známy najmä z Francúzska, sa udomácňuje aj v Bratislave. K značkám ako Naglreiter, Anker, Crocus či Starý mlyn sa najnovšie chce pridať aj Praclík. A kým spomenuté pekárne na náš trh prišli zo zahraničia, Praclík je slovenským konceptom. Stojí za ním manažér, ktorý zakladal sieť potravín Moja Samoška.

Zdroj snímky: igelitka

 

Rastúci Praclík

Prvú prevádzku Praclík otvoril v stredu 5. apríla na bratislavskej Krížnej ulici. Logá a vizuály novej pekárne však nedávno pribudli aj na Rajskej. Čerstvo, chutne a rýchlo – hovorí slogan siete, ktorú pripravuje Peter Seidner. Ten dlhé roky pôsobil ako obchodný riaditeľ v rakúskom reťazci Billa. Neskôr spolu so svojím tímom zakladal sieť malých predajní Moja Samoška.

Potraviny Moja Samoška však neskôr prešli do rúk ľudí blízkych J&T. Najskôr ich spolu s Ternom a potom aj Hypernovou odkúpil Michal Holík, ktorý v minulosti pôsobil vo firmách z portfólia finančnej skupiny. Pred rokom balíček maloobchodných značiek odkúpila cez Terno Real Estate investičná spoločnosť Sandberg Capital, za ktorou stojí bývalý partner J&T Martin Fedor. Momentálne Samoška čaká na rebranding a po novom bude vystupovať ako Terno.

Posila z pekárne Czucz

Spoločnosť Praclík s.r.o. založil Peter Seidner ešte v apríli minulého roka. Na čele firmy s ním od januára tohto roka vystupuje aj Ladislav Rabay. Ten bol istý čas konateľom šamorínskej pekárne Czucz známeho podnikateľa a bývalého šéfa Transpetrolu Štefana Czucza, ktorého niektoré médiá označujú za šedú eminenciu strany Most-Híd. Spoločnosť Czucz však už tri roky vlastní Michal Holík.

Praclík vstupuje na trh v čase rozmachu malých pekární. Tým sa totiž v posledných rokoch u nás darí. Na tržbách rastie Naglreiter, Crocus a podľa informácií Igelitky by Starý mlyn mal čoskoro otvoriť nové prevádzky. Takýmto konceptom nahráva dopyt spotrebiteľov po čerstvosti a zároveň dostupnosti prevádzok, ktoré sa nachádzajú na frekventovaných miestach.