Kaufland sa mení. V Dúbravke ukázal novú tvár

Veľký redizajn predajní odštartoval Kaufland začiatkom roka. Pilotnou prevádzkou s novou tvárou bola Dunajská Streda. Dnes sa po novom nakupuje aj v bratislavskej Dúbravke.

„Cieľom modernizácie je zvýšenie komfortu a kultúry predaja pre našich zákazníkov, ku ktorým patrí naprí zníženie maximálnej výšky regálov, zriadenie oddelenia s tovarom na malý rýchly nákup, ako aj zvýšenie voľnosti pohybu aplikáciou nového, prehľadného konceptu regálov a usporiadania sortimentu,“ vysvetľuje novinky hovorca spoločnosti Kaufland Slovenská republika Martin Gärtner.

Spoločnosť tak reaguje na trend rýchlych nákupov, pretože zákazníci čoraz viac uprednostňujú jedno až dvojdňové nákupy pred týždňovými.

Zrýchliť nákup chce reťazec niekoľkými krokmi. Jedným z nich je vchod do predajne, ktorý sa rozšíril tak, že zákazník sa hneď po príchode ocitne v oddelení ovocia a zeleniny. Ďalším je aj odstránenie stredovej regálovej steny, ktorá dáva zelenú pohybu krížom cez celú predajňu, ale aj medzi jej jednotlivými oddeleniami.

Na zákazníkov čakajú i samoobslužné pokladne a nový dizajn informácií predajne. Napríklad pekáreň, ktorá je súčasťou každodenných nákupov, sa nachádza hneď za oddelením ovocia a zeleniny, mrazený tovar priamo pri pokladniach.

Zdroj snímky: Kaufland

Zdroj snímky: Kaufland