Masť na bradavice? Kanadský obchod bojuje proti igelitkám humorom

Už viac ako rok sú u nás ľahké igelitové tašky spoplatnené. Časy, keď si ľudia z Tesca brali celé rolky igelitiek, aby ich používali ako vrecia do odpadkového koša, sú preč. To však neznamená, že igelitky vymizli. Množstvo ľudí, si tašku radšej kúpi na mieste, než by si mali vziať na nákup vlastnú. Kanadský obchod East West Market sa proti spotrebe tašiek, ktoré majú životnosť od predajne domov, rozhodol bojovať svojsky. Dal ich potlačiť nápismi, ktoré ich nositeľov dostávajú do rozpakov.

Kanada a kanadský žartík

Zákazníci, ktorí si do obchodu nevezmú vlastnú tašku, si nákup odnášajú v igelitkách s nápismi ako „Veľkoobchod s masťami na bradavice“, „Trh s čudnými dospeláckymi videami“ či „Starostlivosť o hrubé črevo.“ Obchod uvádza, že ich cieľom nebolo zákazníkov zahanbiť. „Chceli sme niečo vtipné, ale zároveň také, aby sa nad tým ľudia zamysleli. Je v našej povahe, že nechceme, aby nám niekto vravel, čo máme robiť,“ povedal pre Guardian majiteľ East West Market David Lee Kwen. Sám veril, že spoplatnenie igelitiek ľudí odradí od ich nákupu, nestalo sa tak, preto zvolil iný prístup.

Niektorí zákazníci sú nápismi na taškách pohoršení, iní si z nich robia zbierku. „Ak máte takúto tašku, musíte kamarátom vysvetliť jej pôvod. A začali sme diskusiu,“ dodáva s tým, že práve to bolo ich cieľom. Samotný obchod má však od ekológie ešte ďaleko. Na svojej facebookovej stránke sa prezentuje fotkami z predajne, kde ponúka množstvo ovocia či zeleniny v plastových obaloch.

It’s hard to always remember a reusable bag. We redesigned our plastic bags to help you never forget again.

Uverejnil používateľ East West Market Štvrtok 6. júna 2019