Jablčnô mieri do reťazcov. Slovenský „sajder“ kúpite už aj v Metre

Po Delii a Carrefoure sa slovenský výrobca cideru Jablčnô rozširuje do ďalšieho reťazca. Tentoraz do veľkoobchodnej siete Metro. „Na spoluprácu s Metrom sa veľmi tešíme. Mali by sme byť dostupný zároveň vo všetkých ich predajniach, preto aj objemy boli tak nastavené aby tomu zodpovedali,“ hovorí pre Igelitku Michal Slovák zo spoločnosti Jablčnô.

Zdroj snímky: Jablčnô

 

Cideru verili

Značka, za ktorou stoja štyria mladíci, vznikla v roku 2013 a ako prvá na Slovensku začala vyrábať cider. Alebo ako ho nazýva Jablčnô – sajder. V tom čase bol však alkoholický jablkový mušt na našom trhu nepoznaným nápojom. Nápad na jeho výrobu si priniesol z výletu v Londýne práve Michal Slovák.

Momentálne nie je celá kapacita využitá, ale máme v pláne navyšovať odbyt a hľadáme ďalšie cesty ako byť ľuďom stále viac dostupnejší.

Ten pre neho strhol aj svojich kamarátov a začal sa príbeh nového slovenského výrobcu. Jablčnô ešte len pred niečo vyše rokom dostaval výrobňu a sajderiu v Kravanoch nad Dunajom. Práve z tamojších sadov pochádzajú jablká, z ktorých sa nápoj pripravuje.

„Naša kapacita je aktuálne 120 000 litrov sajderu ročne, ktorý vieme vyrobiť a uskladniť. Okrem toho však vyrábame aj Niealko a Tonyk. Momentálne nie je celá kapacita využitá, ale máme v pláne navyšovať odbyt a hľadáme ďalšie cesty ako byť ľuďom stále viac dostupnejší,“ hovorí Michal Slovák.

V každom Metre

Po novom budú produkty slovenského výrobcu dostupné v prevádzkach Metra v Bratislave, Košiciach, Nitre, Žiline a vo Zvolene. Tu však plány firmy nekončia. Síce priamy vstup na zahraničné trhy nechystá, ale prostredníctvom distribútorov sa im tam podarilo dostať už aj v minulosti.

„Spomeniem Maďarsko a Českú Republiku. Najmä Česká republika je logický krok k rozvoju, preto nad ňou aj uvažujeme a hľadáme si tam aktuálne stabilnú cestu,“ dodáva Michal Slovák.