Intersport zaberie miesto po Exisporte. V košickom Auparku otvorí v marci

Od druhého marca otvorí športová sieť Intersport v košickom Auparku svoju predajňu na mieste, kde predtým sídlil Exisport.

exisport

Zdroj snímky: Aupark Košice

 

Exisport je pôvodom košický predajca, ktorý vznikol v roku 2002. V priebehu rokov sa stal s desiatkami športových predajní po celom Slovensku lídrom na trhu. Jeho spoluzakladateľ Tomáš Bel získal ocenenie Podnikateľ roka 2010. Neskôr sa však Exisport dostal do finančných problémov. Na vine bola expanzia do Poľska, ktorá sa sieti nepodarila a v roku 2012 musela dokonca žiadať súd o ochranu pred veriteľmi. Následne jej schválili reštrukturalizačný plán a s veriteľmi sa dohodla na splátkovom kalendári. Avšak kým v roku 2013 spoločnosť vykázala ešte zisk 15 miliónov eur, o dva roky na to hlásila stratu viac ako 6,5 milióna eur.

Exisport na svojej stránke uvádza, že jeho sieť v súčasnosti tvorí 33 obchodov. Predčasom však zo zoznamu vyškrtol ten v košickom Auparku. Na jeho miesto sa ale prihlásil predajca so sídlom vo Švajčiarsku. Intersport v tomto obchodnom centre už bol, no teraz sa sťahuje do väčších priestorov.

Vážení zákazníci, Intersport Košice Aupark bude pre vás opäť otvorená 2. marca 2017. Tešíme sa na vás v nových priestoroch a s úplne novou ponukou, píše sieť na svojej webovej stránke.

 

Medzinárodný reťazec Intersport má v rámci Slovenska aktuálne taktiež 33 prevádzok.

intersport

Zdroj snímky: igelitka