Tesco zaradilo do ponuky päťsto výrobkov od našich potravinárov

Regál s tradičnými ľudovými motívmi a desiatkami výrobkov od malých slovenských dodávateľov. Tesco sa pridáva k vlne lokálnych chutí, na ktorej sa momentálne vezú slovenské reťazce. Tak ako nedávno urobil Kaufland, aj britský reťazec hlási, že do svojej ponuky zaraďuje viac domácich producentov.

Tesco nadviazalo spoluprácu s 50 regionálnymi výrobcami, ktorí budú dodávať do 20 hypermarketov takmer 500 rôznych produktov. Ponuka v jednotlivých predajniach po celom Slovensku sa bude líšiť. Niektorí regionálni výrobcovia totiž nemajú možnosť zásobovať tovarom všetky hypermarkety, respektíve ho nevyrobia v takých množstvách.

Zdroj snímky: Tesco

Jedným z nových dodávateľov pre britský reťazec je aj firma Búšlak Oil z Dunajského Klátova, ktorá vyrába olej. „Sme veľmi radi, že vďaka spolupráci so spoločnosťou Tesco naša firma dostala šancu zvýšiť objem predaja a zároveň sa rozšíri ponuka zdravých a 100-percentne domácich potravín pre množstvo zákazníkov,“ uviedol Juraj Nagy, generálny riaditeľ spoločnosti Búšlak Oil.

Zákazníci si budú môcť odteraz kúpiť napríklad jogurty Malý gazda, klobásy Cimbaľák, syry Farma Východná, Slatinský chlieb, morčacie mäso od Hydiny Kubus z Veľkého Slavkova či čaje Elixír z Plavnice.

Zdroj snímky: Tesco

Zákazníci si to žiadajú

„Prichádza doba, kedy si to zákazník viac žiada. Nielen od farmárskych trhov, ale aj od obchodov, kde chodí robiť svoje bežné nákupy,“ hovorí pre Igelitku výkonný riaditeľ spoločnosti Tesco na Slovensku Martin Kuruc. (Celý rozhovor s Martinom Kurucom si môžete prečítať tu.)

Reťazec pri novom projekte spolupracoval s ministerstvom pôdohospodárstva, ktoré mu dodalo zoznam výrobcov vhodných na zalistovanie do ponuky. „Reťazcom sme vysvetlili, že ak sa predávajú regionálne potraviny v iných obchodoch, tak dopyt zo strany spotrebiteľov existuje, a predávať sa budú aj u nich. Našli sme pochopenie. Chceli to spraviť, a tak sa nám spolu s reťazcami Billa, Tesco, Kaufland a za chvíľu s nemeckým diskontérom, podarilo dotiahnuť projekt do úspešného konca,“ uvádza generálny riaditeľ sekcie potravinárstva a obchodu ministerstva pôdohospodárstva Milan Lapšanský.