Košický Aupark má Stradivarius pre mužov. Chce pritiahnuť aj Zaru

Hoci značky Bershka, Pull&Bear a Stradivarius sú v Bratislave prítomné už niekoľko rokov, v Košiciach sa objavili ešte len v marci. Otvorili v košickom Auparku a Stradivarius tu ako v jedinej predajni na Slovensku predstavil i pánsku módu. Obchodný dom sa teraz snaží aj o pritiahnutie značky Zara.

Zdroj snímka: Wikipedia

 

Inditex v Košiciach

Značky z portfólia španielskeho predajcu Inditex sú na Slovensku obľúbené. Ich tržby pravidelne rastú, Stradivarius predvlani dosiahol obrat 3,3 milióna eur, Pull&Bear 2,2 milióna eur a Bershka 4,2 milióna eur. Doposiaľ však na východnom Slovensku chýbali. Po dlhom čakaní napokon otvorili v košickom Auparku 10. marca.

Aj pre mužov

Stradivarius bol spolu s Uterqüe jedinými značkami z portfólia Inditexu, ktoré neponúkali pánsku líniu. Prvý z nich ju predstavil vo februári tohto roku a je určená najmä pre pánov od 20 do 30 rokov. A práve košická predajňa Stradivarius ju ponúka ako jediná na Slovensku. Okrem nej je dostupná iba v e-shope.

Zdroj snímky: Stradivarius

 

Zara v hľadáčiku

Aupark v Košiciach na svojej facebookovej stránke nedávno prezradil, že nechce ostať iba pri týchto akvizíciách. Plánuje totiž pritiahnuť aj najdôležitejšiu značku Inditexu – Zaru.

Zara predvlani na Slovensku dosiahla obrat 15,2 milióna eur. Na otázku Igelitky, kedy presne by mohla značka do Auparku prísť, vedenie obchodného centra neodpovedalo.