Chcete sa zbaviť skrine či stola? Ikea od vás odkúpi svoj nábytok

Sťahujete sa, prípadne si chcete zariadiť byt inak. Nechcený nábytok doposiaľ končil na internetových fórach či v bazárových skupinách. Ak má však na sebe značku Ikea, po novom ho môžete predať samotnému švédskemu gigantu. Ikea spustila novú službu, cez ktorú vykupuje svoj vlastný nábytok.

Zdroj snímky: Ikea

Švédsky predajca chce službou „Druhý život nábytku“ predchádzať produkcii odpadu. Najprv nevyužitý nábytok od zákazníkov odkúpi, potom opraví a následne predá vo svojom obchodnom dome v kútiku so zlacneným tovarom.

Výkup Ikea

Zákazníci môžu svoj nábytok ponúknuť na webovej stránke www.druhyzivotnabytku.sk, kde nahrajú fotografie a popis výrobku. Pracovníci Ikea navrhnú cenu, za ktorú napríklad skriňu odkúpia a predajú ďalším ľuďom. Za nábytok sa predávajúcim neplatí v hotovosti, ale formou refundačnej karty, ktorú môžu využiť pri nákupe nového tovaru. O samotný predaj sa už postará obchodný dom.

Zdroj snímky: Ikea

Službu Ikea spustila začiatkom roka v Prahe, kde ju prekvapil záujem ľudí. Za prvý mesiac tam takto švédsky gigant predal 140 kusov nábytku, preto sa rozhodol službu rozšíriť aj na Slovensko.

„Nie každý má energiu na to, aby išiel na internetový portál a tam tovar inzeroval. My zákazníkovi garantujeme, že sa nábytok predá, nemusí sa o to starať. Nevykupujeme však všetko. Niekedy sa nezhodneme na cene, inokedy nie je nábytok v takej kvalite, aby sme ho mohli predať ďalej,“ povedal pred časom pre Hospodárske noviny manažér Ikey Vladimír Víšek. Pokračoval, že to nie je služba, ktorá má primárne generovať zisk, preto nábytok predávajú za takú cenu, za akú ho odkúpili.

Ikea vykupuje primárne skrine, komody, stoličky alebo postele. Z hygienických dôvodov sa nedajú odkúpiť matrace či textil.