Tesco pobúrilo vianočnou reklamou. Ľudia vyzývajú na jeho bojkot

Ešte len nedávno čelil veľkej kritike nemecký reťazec Lidl za to, že vymazal vo svojich letákoch z kresťanských chrámov kríže. Teraz nahnevalo ľudí aj Tesco. V Británii ukázalo svoju vianočnú reklamu, v ktorej sviatky oslavuje aj moslimská rodina.

So sloganom „Každý je vítaný“ Tesco v minútovej reklame rozpovedá mikropríbehy ľudí pri pečení vianočnej morky. Na pár sekúnd sa na obraze mihne aj moslimská rodina. Ihneď po zverejnení sa na sociálnych sieťach objavili pobúrené reakcie zákazníkov. Tie vyzývajú napríklad na bojkot reťazca alebo pripomínajú, že Vianoce sú kresťanským, nie moslimským sviatkom. Komentujúci Tesco obviňujú, že kazí sviatky politickou korektnosťou.

Vianočná reklama pre všetkých

„Zrušil som svoju Clubcard. Taktiež telefónny paušál v Tescu. Mali sme jeden špeciálny deň: Vianoce! Tesco to urobilo „politicky korektne“. Nepamätám si, že by ma pozývalo na Ramadán, Pesach, Díválí.. Už ma nikdy neuvidíte,“ píše na facebooku britského reťazca jeden z rozhorčených zákazníkov.

Tesco sa pri reakcii na kritiku drží odkazu, ktorý je motívom reklamy. „Každý je v Tescu tieto Vianoce vítaný a sme hrdí na to, že môžeme osláviť mnohé spôsoby, akými sa naši zákazníci počas sviatkov stretávajú,“ odkázal v britskom denníku Independent hovorca siete.