Tesco predalo tony škaredej zeleniny. Rozširuje jej ponuku

Britský reťazec Tesco je na Slovensku prvou hlasnejšou lastovičkou, ktorá bojuje s plytvaním potravín. Už vlani začalo s iniciatívou „Perfectly Imperfect“, teda Dokonale nedokonalé. V rámci nej ponúka zákazníkom škaredú zeleninu a ovocie, ktoré síce nesĺňajú estetické kritériá, ale kvalitatívne im nič nechýba. Najnovšie sa rozhodlo ich ponuku rozšíriť.

Zdroj snímky: Tesco

Škaredá sa páči

Od januára tohto roku môžu zákazníci vo všetkých hypermarketoch Tesco okrem mrkvy, jabĺk a zemiakov, nájsť aj krivú uhorku, škaredú repu či inak nedokonalú papriku, avokádo, hrušky, zázvor či cesnak. „Za minulý rok Tesco predalo v celej strednej Európe 8 000 ton ovocia a zeleniny s označením ,Perfectly Imperfect‘. Na Slovensku sa predalo 450 ton ,Dokonale nedokonalých‘ produktov. Zákazníci majú záujem najmä o mrkvu, jablká a zemiaky, ktoré sú dostupné v  65 obchodoch Tesco,“ uvádza PR manažérka spoločnosti Tesco na Slovensku Lucia Poláčeková.

Stopka plytvaniu

Okrem toho sa reťazec zapojil aj do projektu darovania potravín. Prostredníctvom Potravinovej banky Slovenska posúva potraviny ľuďom v núdzi zo 100 obchodov po celej krajine.