Nové Terno sa volá Kraj. Otvára v marci

Keď tri značky predajní potravín nestačia, vymyslí sa štvrtá. Spoločnosť Terno real estate mala pod svojimi krídlami sieť obchodov s názvami Terno, Moja Samoška i Hypernova. Posledné dva zo slovenského trhu zmizli, keď retazec svoje prevádzky rebrandoval na Terno. Dnes však prichádza s ďalšou značkou. Čoskoro spoločnosť otvorí prvú predajňu Kraj.

Takto to bude vyzerať v Kraji. Zdroj snímky: Kraj

Nový koncept má priniesť viac potravín z regiónu i širokú ponuku zdravých výrobkov. Z lokálnych výrobcov je zatiaľ ohlásená rodinná firma Bognár z Nového Života, ktorá produkuje mäso a mäsové výrobky, vinárstvo Pivnica Radošina a pekáreň Fertucha.

Nový Kraj, nový mrav

Prvý Kraj otvorí prvého marca v Devínskej Novej Vsi, kde do rekonštrukcie sídlilo Terno. O pár týždňov neskôr pribudne ďalšia prevádzka v novej Petržalskej tržnici na Bratskej ulici. (Ako to tam bude vyzerať si môžete pozrieť tu a ako tržnica vznikala i koľko investorov stála si prečítajte tu.) Plány s potravinami Kraj však pri dvoch predajniach nekončia.

„Následne sa pustíme do vytvorenia pilotnej prevádzky Kraj v segmente malometrážnych predajní. Popri remodelingu budeme tento rok otvárať aj ďalšie nové predajne pod touto značkou, a to v Bratislave aj mimo nej,“ uviedla pre Tovar&Predaj Anna Buzinkay, marketing a PR director v skupine Terno.

Lákajú na platy

Firma už pred časom spustila nábor ľudí do nových predajní. Na letákoch v autobusoch ich láka na nadštandardné platy. Pokladníkom núka mzdu do 940 eur, pekárom do 1020 eur a vedúcim úsekov sľubuje plat do 1300 eur. Sumy uvádza s príplatkom na dopravu.