V Košiciach chce nový obchoďák postaviť schránková firma

Alternatívny retailový koncept. Tak opisuje investor svoj projekt neďaleko Spoločenského pavilónu v Košiciach. Práve tu by mal čoskoro vyrásť Retail park Bardejovská. Obchoďák, ktorý tvoria obchody so samostatnými vchodmi z nákupnej pasáže.

Zdroj snímky: Retail Park

Nový obchoďák

Investícia za 10 miliónov eur by mala priniesť celkovo viac ako 12-tisíc nákupnej plochy a 200 parkovacích miest. „Predmetný investičný zámer má prispievať k rozšíreniu služieb obchodných služieb v rámci mesta Košice,“ píše sa v zámere, ktorý investor predložil štátnym orgánom na posúdenie z hľadiska vplyvu na životné prostredie. Z neho vyplýva aj to, že stavať by sa malo začať už v zime a Retail Park by mal byť hotový o rok na to.

Schránka v pozadí

Navrhovateľom projektu je spoločnosť chrysso. Podľa Obchodného registra je jej jediným spoločníkom rovnomenná firma so sídlom na Marshallových ostrovoch. Konateľkou navrhovateľa je Blažena Kleinová. Podľa denníka košice:dnes ide o manželku Gabriela Kleina, ktorý bol v máji minulého roka obvinený z daňových podvodov. Spolu s niekdajším riaditeľom daňového úradu Ivom Prokopičom mal riadiť zločineckú skupinu, ktorá vytvorila sieť firiem a cez fiktívne obchody pripravila štát na vratkách DPH o milióny eur, píše denník.

Zdroj snímky: Retail Park