Reťazce u nás platia zákazníkom za dlhé čakanie v rade. Euro

Je päť hodín poobede, predajňa plná ľudí a z desiatich pokladní fungujú dve. Ak si v nich postojíte dlhšie ako by sa vám páčilo, niektoré reťazce sa vám môžu ospravedlniť peňažnou poukážkou.

Napríklad Kaufland a Billa za dlhé čakanie na zaplatenie núkajú ako malú kompenzáciu euro. „V prípade, ak nie sú otvorené všetky pokladne a zákazník čaká v rade dlhšie ako 5 minút, dostane od nás na informáciách ako ospravedlnenie poukážku v hodnote 1 euro,“ vysvetľuje pre Igelitku Monika Langová z reklamného oddelenia Kauflandu.

Za dlhé čakanie

Tento systém zároveň reťazcu pomáha zistiť či jednotlivé prevádzky fungujú tak, ako majú. „Vyplácanie tejto poukážky je evidované na každej filiálke, pomáha nám to pri optimalizácií procesov na konkrétnej filiálke,“ pokračuje Monika Langová.

Podobne je systém nastavený aj v Bille. Eurovú poukážku si v tomto reťazci následne môžete uplatniť pri nákupe tovaru nad jedno euro. „Nie je možné uplatniť na nákup novín, časopisov, tabakových výrobkov, platobných poukážok a telefónnych kariet,“ uvádza na stránke rakúsky reťazec.

Bez nároku na euro

Ďalšie siete takúto kompenzáciu neponúkajú a odkazujú, že sa snažia o rýchle vybavenie zákazníkov pri pokladni. „Pokiaľ to situácia v predajni vyžaduje a naše personálne možnosti v danom čase umožňujú, otvárame v prípade potreby ďalšie pokladne. Žiaden systémový benefit v tomto ohľade nemáme nastavený,“ tvrdí pre Igelitku hovorca Lidl Slovensko Tomáš Bezák.

Podobne reaguje aj spoločnosť Terno Slovenko: „Naším cieľom je čo najrýchlejšie vybavenie zákazníka bez dlhého čakania na pokladni.“