Potraviny Kraj sa rozširujú. Otvorili už svoju šiestu predajňu

Začiatkom marca na slovenský maloobchodný trh vstúpil staronový hráč. Spoločnosť Terno real estate sa rozhodla, že skúsi využiť čoraz väčší dopyt po lokálnych slovenských potravinách a vytvorila predajňu s názvom Kraj.

Prvá prevádzka otvorila svoje brány začiatkom marca 2018 v Devínskej Novej Vsi. Igelitka o tom písala tu. V polovici októbra sa sieť rozrástla už na šesť predajní. Zatiaľ posledná sa otvorila na Drotárskej ceste na bratislavskom hradnom kopci. Firma pritom avizovala, že do konca roka chce otvoriť ešte aspoň jednu.

Pult s pečivom v Kraji na Drotárskej ceste. Zdroj snímky: FB Kraj

Kraj a regionálne potraviny

Už svojím názvom Kraj naznačuje, že sa chce zamerať na potraviny, ktoré pochádzajú od lokálnych producentov. Napríklad v predajni v podchode na Trnavskom mýte sa dajú nakúpiť všetky základné potraviny, ktoré boli vyprodukované na Slovensku.

Z lokálnych výrobcov svoje produkty dodáva rodinná firma Bognár z Nového Života. Vyrába mäso a mäsové výrobky, vinárstvo Pivnica Radošina a pekáreň Fertucha. Kúpiť sa dá aj ovocie či zelenina vypestované na Slovensku.

„Kraj poskytne komplexný nákup pod jednou strechou pre celú rodinu a za primerané ceny,“ hovorila na otvorení prvej predajne začiatkom marca Zuzana Cseriová, výkonná riaditeľka Terna, ktoré okrem Kraja prevádzkovalo na Slovensku aj obchody s názvami Terno, Moja Samoška a Hypernova. Posledné dve značky však z trhu zmizli a zmenili názov na Terno.

Solídne platy

Hneď od začiatku Kraj stavil na to, že na pomery v maloobchode ponúkne nadštandardné platy. Pokladníci môžu zarobiť až 940 eur, pekári vyše 1000 a vedúci jednotlivých úsekov dokonca 1300 eur. Na svojej internetovej stránke firma taktiež uvádza, že po prvom aj druhom roku garantuje nárast mzdy.

Začiatkom marca spoločnosť Terno hovorila, že chce vytvoriť približne stovku pracovných miest. Ďalšie by mali pribudnúť v Rusovciach, kde firma do konca roka plánuje otvoriť ešte jednu prevádzku.