Panta Rhei buduje novú značku diskontných kníhkupectiev

Nenápadný výklad a na A4-ke papiera napísané: Zľava 70 %. Na bratislavskej Obchodnej ulici takto pred časom otváral nový obchod Knihy za groš. Ponúka staré i nové tituly za výhodnejšie ceny a jeho prevádzkovateľom je známa sieť kníhkupectiev Panta Rhei.

Na Obchodnej ulici v Bratislave pribudla nová predajňa s lacnými knihami. Neďaleko stojí aj prevádzka siete Knihy pre každého. Zdroj snímky: Igelitka

Knihy za groš rastú

Knižný outlet postavil svoj koncept na nízkych cenách vybraných titulov, ktoré dopĺňa novinkami a bestsellermi. „Rozhodli sme sa budovať novú značku, ktorá má úplne iný obchodný zámer ako Panta Rhei. V kníhkupectvách Knihy za Groš sa predávajú knihy, ktoré sú vo výpredaji. Ceny týchto kníh sú nízke a predstavujú ťažisko ponuky,“ uvádza pre Igelitku marketingový riaditeľ Panta Rhei Lukáš Bonk. Podľa jeho slov je rozdiel medzi dvoma sieťami v tom, že kým Panta Rhei ponúka výpredaje na obmedzené množstvo kníh sezónne alebo jednorazovo, Knihy za groš ponúkajú nižšie ceny na gro svojich titulov celoročne.

Knihy za groš na Obchodnej však nie sú jediné. Známy predajca pod touto značkou už stihol otvoriť prevádzky aj v ďalších mestách. Dve predajne sa nachádzajú v Trnave, po jednom obchode má sieť aj v Žiline, Prešove a Košiciach. „Pravdepodobne ešte otvoríme niekoľko predajní Knihy za groš, je to však otázka budúcnosti, presný počet aktuálne nevieme povedať,“ uvádza Lukáš Bonk.

„Každá kniha má hodnotu, každá kniha je autorským dielom. Sú však knihy, ktoré majú drobnú, takmer neviditeľnú chybičku krásy, no na pulty bežných kníhkupectiev sa už nedostanú. Knihy za groš dávajú práve takýmto knihám šancu, aby sa dostali medzi čitateľov a splnili si svoju úlohu. Aj preto nájdete v našich kníhkupectvách veľký výber kníh v rôznych žánroch za veľmi nízke ceny,“ píše o sebe nová sieť na Facebooku s tým, že okrem kníh u nich zákazníci nájdu aj darčekový sortiment.

Knihy za groš zatiaľ nemajú veľký marketing. Prevádzkovateľ Panta Rhei sa prezentuje iba malými písmenkami. Zdroj snímky: Igelitka