Tisíce metrov nakupovania. Nové centrá v Prešove, Martine i Bystrici

Za tento rok pribudli na Slovensku tisícky metrov štvorcových nákupných plôch. Nedávno otvorili nové obchodné centrá v Banskej Bystrici, Prešove, čoskoro aj v bratislavských Slnečniciach.

“Slovensko očakáva tento i budúci rok rozsiahlu výstavbu a rozšírenia nákupných centier. V roku 2017 to bude až 56 258 metrov štvorcových, ktoré majú byť celkovo za tento rok dokončené. Z toho 83 percent pripadá na výstavbu nových nákupných centier, zvyšok tvoria plánované rozširovanie už existujúcich projektov,” uviedla Katarína Paule, vedúca retail tímu v Cushman & Wakefield na Slovensku.

Na budúci rok je naplánovaných ďalších viac ako 15-tisíc metrov štvorcových.

Zdroj snímky: Cushman & Wakefield

Terminal Vlak Bus Shopping

V septembri otvoril v Banskej Bystrici Terminal Vlak Bus Shopping. Svojim názvom, ktorý dokázal skombinovať anglické slová so slovenským “vlakom” si vyslúžil kritiku. Spojenie stanice a nákupného centra však zákazníci oceňujú. Celkovo ponúka okolo 13-tisíc metrov štvorcových nákupnej plochy, na ktorých sa udomácnili značky ako C&A, Lindex, Takko, Deichmann, CCC, športové potreby Sportissimo, elektro Okay či kníhkupectvo Martinus.

Zdroj vizualizácie: Eperia

Eperia Shopping Mall

Od konca novembra môžu Prešovčania nakupovať v nákupnom centre Eperia Shopping Mall. Skupina J&T postavila 22-tisíc metrov štvorcových plochy. Medzi značky, ktoré ich obsadili patria H&M, C&A, Lindex, Ecco, A3 Sport, New Yorker, Terranova, Bepon, Baťa, CCC, Tescoma či 101 Drogerie. Supermarket tam otvoril Fresh. Ako píšu Trend Reality, počas prvého víkendu Eperiu navštívilo 70-tisíc ľudí.

Zdroj vizualizácie: Cushman & Wakefield

Galeria Martin

V závere novembra chcela otvárať aj Galeria Martin na mieste bývalého Prioru. V centre mesta ponúkne 12-tisíc metrov, kde si miesto obsadili značky ako Orsay, Lindex, Sportisimo, H&M či Bepon. Už sme o tom písali tu.

V Martine je naplánované aj rozšírenie už existujúceho nákupného centra Tulip o takmer 8-tisíc metrov štvorcových.

Slnečnice Market

Prvá fáza nákupnje zóny v petržalskej štvrti Slnečnice privítajú zákazníkov 30. novembra. Druhá fáza zahŕňa farmársku tržnicu Trch, ktoá je na pláne na jar budúceho roka.

Ako informuje Cushman & Wakefield, budúci rok sa čaká na otvorenie nákupného centra Point v Banskej Bystrici s rozlohou 5,5-tisíc metrov štvorcových. V Bratislave vznikne v zrekonštruovanom podchode na Trnavskom mýte skoro 1,5-tisíc m2 plochy. Zvolenská Europa sa rozšíri o 8,6-tisíc m2 nákupnej plochy.