Martinus otvorí v trnavskej City Arene. Na druhý pokus

Keď sa v Trnave stavalo obchodné centrum City Arena spojené s novým futbalovým štadiónom, o miesto v ňom mali záujem aj dvaja knižní rivali. Zmluvu po niekoľkomesačnom rokovaní napokon podpísal Martinus. Panta Rhei sa ale nevzdalo a žiadalo priestor aj pre seba.

Konkurenčný boj pred štyrmi rokmi vyvrcholil tak, že obchodné centrum vypovedalo Martinusu zmluvu. „Práve nám prišlo odstúpenie od zmluvy poštou,“ povedal vtedy pre týždenník Trend majiteľ Martinusu Michal Meško. A kníhkupectvo v City Arene otvorilo Panta Rhei.

Dnes vyzerá všetko inak a zjavne budú dva kohúti hrabať na jednom smetisku. Z vonku City Areny vidieť polepy Martinusu, ktoré sľubuje otvoriť čoskoro. Kníhkupectvá totiž čaká najsilnejšia sezóna roka – Vianoce.

Neďaleko hlavného vchodu obchodného centra pribudli vizuály Martinusu. Zdroj snímky: Igelitka

City Arena je obchodné centrum v centre Trnavy, ktoré spustilo prevádzku v roku 2015. Vybudované bolo počas rekonštrukcie futbalového štadióna Antona Malatinského. Na rozlohe takmer 25-tisíc metrov štvorcových ponúka viac ako stovku obchodov. Postavil ho známy podnikateľ Vladimír Poór. Začiatkom tohto roka však obchodné centrum predal milionárovi Petrovi Korbačkovi z J&T. Ten už vlastní aj bratislavskú Euroveu.

City Arena bude pre Martinus prvá v Trnave

Martinus doposiaľ prevádzku v Trnave nemal. Okrem najväčšieho internetového obchodu predáva aj v kamenných predajniach v Bratislave, Košiciach, Poprade, Lučenci, Považskej a Banskej Bystrici, Žiline, Nitre a Martine. Vlani spoločnosť kúpila svojho internetového konkurenta Gorilu.

Panta Rhei nedávno začalo budovať samostanú sieť diskontných kníhkupectiev Knihy za groš.