Lidl rastie. Otvoril ďalšiu predajňu na juhu Slovenska

V poradí 132. predajňa značky Lidl na Slovensku otvorila koncom apríla v Dunajskej Strede. Ide o druhý obchod nemeckého diskontu v tomto meste.

Zdroj snímok: Lidl

Nový Lidl sa nachádza na Veľkoblahovskej ceste a má rozlohou približne 1400 metrov štvorcových predajnej plochy.

Výstavba trvala päť mesiacov. V predajni je použité LED osvetlenie i technológia, ktorá získava teplo z chladiarenských a mraziarenských zariadení. „Veľmi ma teší, že sa nám v Dunajskej Strede podarilo vybudovať v poradí druhú a k životnému prostrediu ohľaduplnejšiu predajňu. Počas nášho pôsobenia sme priniesli nielen širokú paletu kvalitných a pritom cenovo dostupných produktov do všetkých regiónov Slovenska, ale vytvorili sme aj niekoľko tisíc pracovných miest. Priamo v tejto predajni nájde svoje uplatnenie 24 zamestnancov,“ uviedol Radoslav Leško, obchodný riaditeľ diskontného reťazca.

Svoju prvú predajňu otvoril Lidl v Dunajskej Strede v novembri 2004, teda v prvých mesiacoch svojho pôsobenia na Slovensku.

Lidl rastie

Lidl na Slovensku v 132 predajniach, troch logistických centrách a na centrále zamestnáva viac ako 4000 ľudí. Zamestnancov za necelý rok a pol zvýšil platy o tridsať percent za necelý rok a pol.

Diskont podľa vlastných slov ponúka o tretinu vyšší priemerný mesačný plat než je trhový priemer v odvetví. Priemerný mesačný plat na pozícií predavač/pokladník je v Lidli aktuálne 845 eur.

Zľava R. Leško z Lidl a viceprimátor mesta A. Szabó László