Do Košíc mieri ďalšia predajňa nábytku. Namiesto štadióna

Vyše päť tisíc Košičanov sa už na Facebooku niekoľko rokov pýta, kedy k nim príde Ikea, najnovšie však zámer postaviť im obchod s nábytkom predstavil iný predajca. Namiesto starého štadióna vo Všešportovom areáli sľubuje obchodný dom, hektáre zelene a parkovisko s fontánou nemecký predajcova nábytku Sconto. Projekt by mal prísť do Košíc do štyroch rokov.

Zdroj vizualizácie: Sconto

Sconto sa chystá do Košíc

Košická firma Ento začiatkom januára zverejnila na enviroportáli zámer, ktorý ráta s výstavbou predajne a skladu Sconto, ale aj retailového parku s nájomnými jednotkami. „Košice využívajú na nákupy obyvatelia mesta aj obyvatelia z okolitých lokalít, nové obchodné centrum s nábytkom a bytovými doplnkami prispeje k uspokojovaniu ich potrieb. Prevádzka obchodu a skladu s nábytkom Sconto a nájomných priestorov prinesie aj nové pracovné miesta, kde sa budú môcť uplatniť obyvatelia Košíc a okolia,“ zdôvodnil investor svoj zámer. Na jeho plány upozornil denník Korzár.

Sconto má v súčasnosti na Slovensku štyri predajne, a to v Bratislave, Trnave, Nitre a Žiline. Predajca svojho času vyhlásil, že chce konkurovať Ikey. Viac o jeho histórii si môžete prečítať tu. Minimálne v cenách za dopravu tovaru z e-shopu sa mu to darí. Objednať si tovar zo Sconta totiž zvyčajne vychádza lacnejšie ako u švédskeho predajcu.

Prečo nie Ikea?

O príchode Ikey do Košíc sa špekuluje už niekoľko rokov. Samotný predajca hovoril, že východ je pre neho zaujímavý, ale ak by tam mal prísť, tak pravdepodobne nie v takej veľkosti, akú má v Bratislave. Ikea vo svete aktuálne testuje viaceré menšie prevádzky, ktoré sa hodia aj do centier miest, prípadne pop-up story, teda obchody, ktoré sú na určitom mieste iba určitý čas.

V septembri takýto koncept spoločnosť otvorila v Prahe na Václavskom námestí. Má slúžiť najmä ako inšpirácia či plánovacie štúdio. Je to zároveň spôsob ako sa Ikea môže viac priblížiť svojim zákazníkom.

Zdroj snímky: Ikea