Kaufland mení otváracie hodiny na celom Slovensku

Kým doposiaľ zákazníci v sieti nemeckého diskontného reťazca Kaufland nakúpili od siedmej rána do desiatej večer, po novom to bude o hodinu kratšie.

Zdroj snímky: Kaufland

Od 3. apríla 2018 sa menia otváracie hodiny všetkých predajní Kaufland. Od pondelka do soboty budú otvorené o hodinu kratšie, a to od 7.00 do 21.00 hod. a v nedeľu od 8.00 do 20.00 hod. Výnimkou je prevádzka v nákupnom centre Avion v Bratislave.

Kaufland toto rozhodnutie zdôvodňuje, že chce byť lepším zamestnávateľom. „V rámci našej firemnej kultúry nám záleží na vyváženom pracovnom a osobnom živote našich zamestnancov. Chceme, aby mohli viac času venovať svojim rodinám či blízkym,“ uviedla hovorkyňa spoločnosti Lucia Langová. Ako dodala, skrátenie otváracích hodín nebude mať žiaden vplyv na dohodnuté zmluvné podmienky zamestnancov.

Nesporným faktom však ostáva, že aj jedna zatvorená hodina dokáže usporiť náklady. Navyše hodina medzi deviatou a desiatou večer nepatrí k frekventovaným nákupným časom.

Kaufland otváracie hodiny mení v 64 obchodoch

Spoločnosť Kaufland v súčasnosti prevádzkuje viac ako 1230 samoobslužných obchodných domov v Nemecku, Českej republike, Poľsku, Chorvátsku, Rumunsku, Bulharsku a na Slovensku. Prvý obchodný dom u nás otvoril Kaufland v roku 2000 v Poprade a momentálne má na území Slovenska spolu 65 prevádzok. Obchodné domy Kaufland ponúkajú rôznorodý sortiment a privátne značky.