Kaufland mení plány na druhý popradský obchod

Kaufland chcel svoju druhú predajňu v Poprade pôvodne otvárať na jeseň roku 2015. Doposiaľ sa tak nestalo a nemecký reťazec najnovšie prekresľuje plány, ako bude jeho nový obchod stojaci hneď vedľa Billy pri autobusovej stanici vyzerať.

kaufland_zlate-moravce

Zdroj ilustračnej snímky: Kaufland

 

Kaufland predložil úradom na posudzovanie projekt, ktorý ráta s novým dopravným napojením zásobovacieho dvora a väčším počtom parkovacích miest. Pôvodne plánovaných 177 státí navyšuje na 253. Zásobovanie kamiónmi je po novom navrhnuté zo strany ulice Drevárskej, namiesto pôvodného riešenia od ulice Jiřího Wolkera cez areál SAD Poprad.

Dôvodom na zmenu je nesúhlas vlastníka pozemkov v areáli SAD s uzatvorením zmluvy o inom práve k pozemku, s povinnosťou umožniť prejazd zásobovacích vozidiel, píše Kaufland v dokumente, ktorý predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

Nemecký reťazec má momentálne na Slovensku 61 predajní. Doposiaľ poslednú otvoril v polovici decembra 2016 v Michalovciach. Vo východoslovenskom meste ide už o druhý obchod tejto značky. Kaufland tam prevzal priestory, v ktorých v minulosti sídlila Hypernova.