Ikea ukázala prvé čísla online predaja. Záujem je najmä o spálne

Švédsky reťazec s nábytkom spustil predaj cez internet relatívne nedávno. Cena za dopravu sa do najvzdialenejších kútov Slovenska môže vyšplhať až na 99 eur. Napriek tomu online nákup Ikea využilo od polovice februára do konca apríla 1500 zákazníkov.

Zdroj snímky: Ikea

 

Online nákup Ikea pozostáva z dvoch služieb. „Klikni a vyzdvihni“, cez ktorú si zákazníci tovar objednajú online a vyzdvihnú si ho priamo v obchodnom dome. Pri „Klikni a dovezieme“ si zaplatia za dopravu (o jej cenách v porovnaní s konkurenciou sme písali tu).

Spálne podľa Ikea

Za prvý mesiac nákup cez internet využilo 600 zákazníkov, do konca apríla ich bolo takmer 1500. Najväčší záujem bol o spálne, vrátane matracov, postelí či textílií, ktoré tvorili až tretinu obratu z nového online predaja. Za nimi nasledovali obývacie izby, či úložné priestory, ale aj kuchyne a kancelársky nábytok.

Najďalej do Humenného

Najväčšia zásielka, ktorú Ikea viezla, bola vo výške viac ako 4 300 eur, po najmenšiu za 15 eur si prišiel zákazník do predajne. Najviac kusov tovaru v rámci jednej objednávky, a to 532, si objednal zákazník z Dunajskej Stredy. Jej príprava, teda vyzbieranie, kontrola a balenie tovaru, trvala dvom zamestnancom Ikea 2,5 hodiny. Najďalej, kam objednávka z bratislavského obchodného domu putovala, bolo 500 kilometrov vzdialené Humenné.