Ikea dobieha e-shopom dobu. Dopravu má však najdrahšiu

Sconto, Kika, Asko, Jysk a napokon aj Ikea. Švédsky výrobca nábytku sa pridáva k obchodom, ktoré zákazníkom ponúkajú nákup tovaru cez e-shop.

ikea

Zdroj snímky: Ikea

 

Po tom, čo na jeseň minulého roka Ikea spustila e-shop v Česku, prichádza od polovice februára so službou aj na Slovensko.

„Naši zákazníci sa dlhodobo a veľmi silne dožadovali možnosti nakúpiť výrobky IKEA prostredníctvom internetu, a preto sme radi, že im od dnes môžeme ponúknuť službu Nákup on-line,“ povedal generálny riaditeľ Ikea pre Česko, Slovensko a Maďarsko Marek Feltl.

Obchod ponúka dve možnosti, ako sa k objednanému tovaru dostať. Služba „Klikni a vyzdvihni“ umožňuje vybrať si nábytok online a prísť si po neho osobne do obchodného domu v Bratislave. Za to, že personál tovar pripraví na prevzatie, si švédsky gigant účtuje desať eur. „Klikni a dovezieme“ znamená dopravu objednávky až domov. Kým v Česku sa cena dopravy odvíja od hodnoty nákupu (cenník je tu), u nás rozhoduje bydlisko zákazníka. Ikea totiž rozdelila Slovensko na zóny. V bratislavskom Ružinove zaplatíte za dopravu 35 eur, v Partizánskom 69 eur a v najvzdialenejších kútoch 99 eur (cenník je tu).

Ďalší predajcovia nábytku zvolili pri doprave opatrnejšiu cenovú politiku.

Kika sľubuje jednotné ceny v rámci celého Slovenska. Za doručenie balíka si zákazník priplatí sedem eur a za dopravu paletového tovaru 19 alebo 29 eur podľa druhu a objemu tovaru.

kika

Zdroj snímky: igelitka

 

Sconto faktúruje dopravu podľa ceny zakúpeného tovaru. Za nákup do 50 eur je to päť eur, za nábytok v rozpätí 800 až 1200 eur je to 35 eur, drahšie nákupy majú dopravu zadarmo.

Asko dopraví väčšie balíky v závislosti od druhu výrobku za 19 alebo 29 eur. Nákup nad dvetisíc eur má dopravu zadarmo.

Jysk má minimálnu cenu za dopravu 3,95 eur. Jej koncová výška sa vypočíta a zobrazí pri konkrétnej objednávke na základe celkovej hmotnosti a veľkosti. Pri pohovke je to napríklad 19 eur.

jysk

Zdroj snímky: igelitka