Decathlon obsadzuje východ. Prichádza do Prešova

Ešte len v júni otváral francúzsky predajca športových potrieb predajňu v Žiline, už čoskoro si na svojej mape zakreslí ďalšie slovenské mesto. Decathlon 28. septembra otvorí obchod v Prešove. Pôjde už o ôsmu prevádzku u nás.

Zdroj snímky: Decathlon

Prešovčania budú môcť od jesene nakúpiť v samostatne stojacej predajni neďaleko Hypermarketu Tesco. „Športové zloženie predajne bude prispôsobené lokálnym potrebám zákazníkov. Nebudú chýbať hlavné športy ako sú cyklistika, turistika, plávanie, futbal, volejbal a ďalších minimálne 30 športov,“ píše reťazec na svojej webovej stránke. Športový predajca tak rozširuje možnosti pre východniarov, ktorí doposiaľ mohli nakúpiť v prevádzke v Košiciach.

Decathlon bojuje o východ

Predajca športových potrieb Decathlon vznikol v roku 1976 vo francúzskom meste Lille. Odvtedy stihol vybudovať sieť viac ako 1200 predajní v tridsiatke krajín sveta. Od svojej konkurencie sa odlišuje tým, že predajne stavia ako ihriská. Zákazníci si môžu športové potreby vyskúšať priamo v obchode. Okrem toho vyrába vlastné produkty pod viac ako dvadsiatimi privátnymi značkami. To mu umožňuje držať ceny na nízkych úrovniach a sprístupniť tak šport prakticky všetkým. Nesústredí sa iba na niektoré športy, ale snaží sa ponúkať sortiment ku veľkému množstvu z nich.

Pomalý štart, rýchla expanzia

Jeho príchod na Slovensko sprevádzalo niekoľkoročné posúvanie termínov. Decathlon napokon svoju prvú predajňu u nás otvoril v roku 2015, čoskoro ich bude mať osem. Spočiatku sa francúzsky reťazec sústredil na samostatne stojace prevádzky, aké postavil v bratislavských nákupných zónach Bory a Pharos, ale aj v Košiciach. Potom sa rozširoval cez obchodné centrá. Okrem bratislavskej Eurovei a trnavskej Galérie otvoril aj v banskobystrickej Europe a žilinskom Atrium Dubeň. Postupne tak napĺňa cieľ, ktorý si vytýčil na začiatku, a to byť v každom väčšom slovenskom meste. „Chceme byť vo všetkých veľkých mestách, povedzme desiatich, tak rýchlo, ako to pôjde,“ povedal v roku 2015 v rozhovore pre Hospodárske noviny generálny riaditeľ Decathlon Slovensko Jerôme Morice. Od septembra si na svoj zoznam pripíše aj Prešov.