Predbehol aj Baťu a Humanic. Poľský CCC rastie ďalej

Na slovenskom trhu je päť rokov. Za ten čas stihol poľský predajca obuvi CCC otvoriť 44 predajní a predať topánky za milióny. Tým však nekončí. Budúci týždeň spúšťa prevádzky v Brezne a Bardejove.

Zdroj snímky: Aupark Žilina

CCC je skratka poľských slov Cena Czyni Cuda, teda „Cena robí divy“. A presne na tom stojí biznis Dariusza Miłeka, ktorý sieť založil. Povedal si totiž, že chce predávať trendové, no cenovo dostupné, topánky pre každého.

Z trhoviska na trón

Jeho cesta k titulu poľského kráľa topánok a jedného z najbohatších ľudí v krajine sa pritom začala úplne obyčajne. Na trhovisku v meste Lubin. Dariusz Miłek tam totiž začínal ako obyčajný trhovník. Po zmene spoločenských pomerov v roku 1989 však založil sieť obuvi Miłek. A v roku 1999 reťazec CCC. Ten má momentálne len v Poľsku takmer 440 predajní, ešte raz toľko v ďalších krajinách Európy. Značke dáva istú výhodu pred konkurenciou aj fakt, že má vlastnú produkciu topánok v rámci CCC Factory. Na Slovensku má dnes 44 obchodov, od štvrtka 17. augusta však pribudnú ďalšie dve – v Brezne a Bardejove. V rovnaký deň ako CCC, otvára v Brezne novú predajňu aj Deichmann.

Pred konkurenciou

Magazín Forbes Dariusza Miłeka pred dvomi rokmi zaradil s odhadovaným majetkom 1 miliarda dolárov na štvrtú priečku najbohatších ľudí Poľska. Miłek je totiž dravý biznismen, čo dokazuje aj na Slovensku. Vlani sa u nás tržby CCC vyšplhali na 34,7 milióna eur, vďaka čomu poľská sieť hravo predbehla etablovaných predajcov ako Baťa či Humanic.