C&A v Auparku skončilo

Zákazníci C&A si minulý týždeň v Auparku nakúpili posledný krát. Módny reťazec sa po desiatich rokoch rozhodol z bratislavského obchodného centra odísť.

Módny reťazec v Auparku skončil. Zdroj snímky: Igelitka

Stiahnutá mreža, zhasnuté svetlá a prázdny priestor. Po bývalej predajni C&A v Auparku ostal iba odkaz, ktorý hovorí o desiatich nádherných rokoch strávených so zákazníkmi. Dôvod odchodu nie je celkom jasný. Ako citujú vyjadrenie tímu C&A Reťazce.sk na svojom facebookovom profile, spoločnosť sa na ďalšom zotrvaní predajne nedohodla s vedením obchodného centra. V Bratislave jej ostali ešte tri prevádzky, konkrétne v Avione, OC Central a Bory Mall.

Toto je odkaz zákazníkom. Zdroj snímky: Igelitka

Nová investícia

Na celom Slovensku má C&A dovedna 16 predajní a patrí medzi maloobchodných lídrov v tržbách. Tie v roku 2016 dosiahli takmer 231 miliónov eur. Len pre porovnanie, H&M so svojimi 23 obchodmi vykázalo tržby vo výške o niečo viac ako 53 miliónov eur.

C&A minulý rok ohlásilo na Slovensku veľkú investíciu. V Trnave chce vybudovať nové logistické centrum, z ktorého bude zásobovať svoje predajne vo východnej a strednej Európy. Práve odtiaľ bude cez noc putovať oblečenie do obchodov v deviatich krajinách.