C&A bude z Trnavy zásobovať stovky predajní v Európe

Módny reťazec C&A plánuje vybudovať nové logistické centrum, z ktorého bude zásobovať svoje predajne vo východnej a strednej Európy. Pri hľadaní najvhodnejšej a najdostupnejšej lokality sa rozhodol pre Trnavu. Práve odtiaľ bude cez noc putovať oblečenie do obchodov v deviatich krajinách.

Zdroj snímky: C&A

C&A chce do roku 2019 prestavať celú svoju logistiku, tak aby bol tovar vo veľmi krátkom čase dostupný v kamenných predajniach. Transformácia zahŕňa aj centralizáciu distribúcie oblečenia pre deväť krajín. Spoločnosť vyhodnotila, že z geografického a infraštruktúrneho hľadiska je na to najvhodnejším miestom Trnava.

„S centrálnym distribučným centrom, docielime, že všetky pobočky v strednej a východnej Európe môžu byť cez noc kompletne zásobené tovarom. Všetok tovar predaný počas dňa bude nasledujúci deň opäť dostupný vo všetkých veľkostiach a špecifikáciách,“ povedal Willem Eelman z C&A.

Celá východná Európa

Zo západného Slovenska sa tak bude zásobovať Rakúsko (131 predajní C&A), Chorvátsko (19 predajní), Rumunsko (35 predajní), Slovinsko (14 predajní), Srbsko (14 predajní), Česká Republika (41 predajní), Maďarsko (38 predajní), Poľsko (74 predajní) a Slovensko (15 predajní).

V súčasnosti má sieť distribučné centrá v rakúskom meste Enns, ako aj v Novom Meste nad Váhom. Tie však nezodpovedajú jej najnovším požiadavkám. Holandský predajca oblečenia preto ponúka slovenským zamestnancom presun do nového centra v Trnave. To by malo byť hotové na jar 2019 a vytvorí 180 nových pracovných miest.

C&A má na Slovensku 15 obchodov, ktoré denne navštívi 18-tisíc zákazníkov. V roku 2015 zaznamenala tržby viac ako 224 miliónov eur.