Billa dobehla Tesco. V počte predajní

Ako najväčšia sieť obchodov sa u nás dlhé roky uvádzalo Tesco. Po novom to už tak úplne neplatí. Billa otvorila svoj 150. obchod a presne toľko predajní aktuálne na svojej stránke uvádza aj jej britský konkurent. Žlto-červený reťazec sa netají tým, že v dohľadnej dobe chce mať dve stovky predajní po celom Slovensku.

Billa naposledy otvárala predajňu v Želiezovciach. „Táto predajňa je výnimočná tým, že ide v poradí už o 150. predajňu,
ktorú na Slovensku otvárame. Pri tomto čísle však neostaneme. Billa patrí v súčasnosti medzi najrýchlejšie rastúcu spoločnosť medzi obchodnými reťazcami z hľadiska expanzie na Slovensku,“ uviedol generálny riaditeľ siete Dariusz Bator.

Zdroj snímky: Billa Slovensko

Ovocie bez samováženia

Zákazníci nájdu v novej predajni v Želiezovciach okolo 6000 položiek. K dispozícii je obslužný pult mäsa s ponukou bravčového, hydinového, hovädzieho mäsa, ale aj rôznych druhov sezónnych špecialít. Mäso do obslužného pultu zavážajú slovenskí i zahraniční dodávatelia päťkrát do týždňa. V jeho blízkosti bude umiestnený aj pult s teplým jedlom, ktorého ponuka sa bude obmieňať. Zákazníci si nebudú musieť vážiť ovocie a zeleninu sami, ale im ju odvážia pokladníci Billy priamo na pokladni. O tom, že váženie v Bille môže byť veľmi problematické, Igelitka písala tu. Zákazníci budú mať k dispozíci štyri pokladne.

Zdroj snímky: Billa Slovensko

Billa vs. Tesco 

Tesco na svojej stránke aktuálne uvádza zoznam presne 150 predajní. V minulosti ich mal britský reťazec viac, niektoré sa v posledných rokoch rozhodol zavrieť. Rozpredal aj obchodné domy, ktoré vlastnil v krajských mestách. Na začiatku roka to boli Košice. Obchoďák plánuje nový majiteľ zrekonštruovať, ale Tesco sa do neho už nechystá.

Reťazec nedávno skracoval otváracie obchody v 101 predajniach. Dvanásť hypermarketov, ktoré mali doteraz otvorené do polnoci, budú po novom zatvárať brány už o desiatej večer. Ďalšie desiatky predajní po celom Slovensku budú namiesto desiatej zatvárať o hodinu skôr. Všetkých 101 obchodov bude zároveň v nedeľu otvárať až o siedmej ráno.

Mapa predajní Tesco

Zdroj snímky: webová stránka Tesco