V Banskej Bystrici otvorí ďalší „obchoďák“. Point štartuje v septembri

Ešte len na jeseň minulého roka otvorilo v Banskej Bystrici obchodné centrum pri novej autobusovej stanici, na jeseň k nemu pribudnú ďalšie metre štvorcové predajnej plochy. Nákupné centrum Point Banská Bystrica privíta prvých návštevníkov začiatkom septembra.

Zdroj vizualizácie: OC

Point otvorí v septembri

Obchoďák bude situovaný v priamom centre mesta, vo frekventovanej nákupnej zóne – medzi pešou zónou a nákupným centrom Europa. Na predajnej ploche 5350 metrov štvorcových vznikne 40 predajní. Tím správy nehnuteľností spoločnosti Cushman & Wakefield, ktorý je poverený prenájmom plochy, hlási obsadenosť na 82 percent. Medzi potvrdenými nájomníkmi sú značky Lidl, Intersport, FaxCopy, Pet Center, Siloe, Teta drogéria, Benu, a ďalších.

Lidl tak vstupuje do ďalšieho nákupného centra, čo pre nemecký diskont nie je typické. Prvú predajňu vnútri centra otvoril ešte len na jeseň minulého roka v košickom OC Cassovia.

„Mesto má výborný potenciál rozvoja a myšlienka vybudovania nákupného centra Point, na začiatku pešej zóny sa od začiatku realizácie projektu stretla s pozitívnou odozvou aj na mestskej radnici. Projektanti rešpektovali mestské požiadavky a architektúru okolia. V interiéri navrhli dominantnú pasáž, ktorá  bude presvetlená a okolo nej budú obchody, kaviarne a drobné oddychové zóny,“ uviedol Peter Šebo, spoluvlastník Point Banská Bystrica.

Zdroj vizualizácie: OC

Terminal s vtipným názvom

V septembri pred rokom otváral v Banskej Bystrici Terminal Vlak Bus Shopping. Ten sa stal terčom internetových vtipov, keďže skombinoval anglické slová so slovenským vlakom. Inak sa ale banskobystrická stanica označuje za najmodernejšiu u nás. Obchodné centrum tvorí 40 prevádzok, ktoré si prenajali napríklad C&A, Lindex, Takko, Deichmann, CCC, športové potreby Sportissimo, elektro Okay či kníhkupectvo Martinus.